Lepiej zamieszkać w nowym czy starym budownictwie?
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lepiej zamieszkać w nowym czy starym budownictwie?

Decydując się na zakup własnego lokum, jednym z pierwszych pytań jest: nowe czy używane mieszkanie. Mieszkanie wprost od dewelopera oraz to z rynku wtórnego ma swoje wady i zalety. Jest to nie tylko cena zakupy, ale również inne czynniki, które należy brać pod uwagę. Nie można zapominać, że kupno to jedynie początek wydatków.

Od dewelopera czy z drugiej ręki

Zarówno rynek wtórny, jak i pierwotny, jest pełen mieszkań. Wystarczy dysponować odpowiednią kwotą lub zdolnością kredytową, by stać się posiadaczem własnego m. Zanim jednak nabywca sięgnie do kieszeni, musi zrobić listę plusów i minusów zakupu mieszkania wg jednego z tych sposobów.

Po pierwsze – cena za metr

Mieszkania używane są tańsze. Często to spora oszczędność, która ma duży wpływ na ostateczną decyzję. Jednak trzeba pamiętać, że do ostatecznej ceny lokum w starym budownictwie trzeba doliczyć 2% podatku od czynności cywilno-prawnych.

Po drugie – czas

Nowe mieszkanie we Wrocławiu można kupić bez problemu. Jednak czas oczekiwania na nie może wynieść nawet kilkanaście miesięcy! To zależy od zaawansowania budowy. Przy starym budownictwie nie ma takiego problemu – mieszkanie czeka na nabywcę.

Po trzecie – koszty

Decydując się na nowe mieszkania we Wrocławiu, trzeba pamiętać, że zazwyczaj są one w stanie surowym. Natomiast mieszkanie na rynku wtórym jest często od razu gotowe do zamieszkania, czasem nawet z urządzeniami AGD i meblami.

Po czwarte – infrastruktura

Nie ma co kryć, ale stare budownictwo często jest dobrze osadzone w tkance miejskiej. Są punkty handlowe, usługowe, komunikacja miejska, szkoły i przedszkola. Nie ma tego w większości na całkiem nowych osiedlach. Dodatkowym ich minusem jest to, że są często na obrzeżach miasta, a dojazd wymaga posiadania samochodu.Mieszkania w dobrych lokalizacjach można sprawdzić na http://azbudownictwo.com/.

Czy stare budownictwo jest lepsze? Ma wiele mankamentów, ale jeśli zależy komuś na szybkim zamieszkaniu we własnym mieszkaniu to zdecydowanie lepszy wybór. Natomiast nowe mieszkanie we Wrocławiu to propozycja dla tych, którzy cenią sobie nowe materiały, często lepszy standard wykończenia i urządzenia swojego domu całkowicie od podstaw i według własnego gustu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zabiegi najczęściej wykonuje fryzjer?
Jakie zabiegi najczęściej wykonuje fryzjer?
Fryzjer to osoba, której zawód polega na strzyżeniu, układaniu i pielęgnacji włosów. Osiąga się to za pomocą różnych narzędzi, produktów […]
Kiedy należy udać się do biura rachunkowego?
Kiedy należy udać się do biura rachunkowego?
Prowadzenie własnej działalności może przynosić wiele korzyści, ale należy też pamiętać, że wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich […]
Jakie meble wybrać do małego mieszkania?
Jakie meble wybrać do małego mieszkania?
Coraz więcej osób kupuje dla siebie miłe przytulne kawalerki czy też mniejsze metraże mieszkań. Aby urządzić tego rodzaju pomieszczenie, szczególnie […]
Ostatnie wpisy