Co powinien posiadać dobry magazyn?
Biznes i marketing
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co powinien posiadać dobry magazyn?

Magazyny pełnią ważną funkcję w branży spedycyjnej. W magazynach odbywa się przetrzymywanie towarów oraz jego przeładunki. Jest to ważne miejsce, w którym powinien panować absolutny porządek i ład. W innym przypadku odbiory i dostawy towarów nie będą przebiegały płynnie, a tym samym działalność firmy spedycyjnej zostanie upośledzona.

Infrastruktura techniczna w magazynie

Każdy magazyn powinien funkcjonować bezpiecznie i sprawnie. Potrzebne jest do tego przestrzeganie przepisów BHP oraz odpowiednie meble i urządzenia magazynowe. Regały magazynowe są konieczne przy składowaniu drobniejszych towarów. Na ogół towar magazynowany jest na paletach, bezpośrednio na posadzkach. Posadzki muszą mieć odpowiednią nośność, a wysokość składowania nie może przekraczać 10 m.

Niezbędnymi maszynami potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania pracy magazynu są wózki widłowe, paleciaki, maszyny pakujące. Znacznie ułatwiają one prace, a nawet są konieczne do pewnych czynności związanych z przemieszczaniem i pakowaniem.

Pakowanie towarów pomaga w ich transporcie, pełni funkcję ochronną dla zawartości i ułatwia magazynowanie poprzez oszczędność powierzchni magazynowej. Specyfika branży wymaga także zainstalowania urządzeń pomiarowo-kontrolnych. Niezbędną są też pakowaczki próżniowe.

Obiekty przeznaczone pod magazyny powinny spełniać jeszcze kilka warunków oprócz nośnej, porządnej posadzki i koniecznej infrastruktury. Powinny one znajdować się blisko szlaków komunikacyjnych, gdyż nie do każdego miejsca w centrum miast wjedzie samochód ciężarowy. Magazyny powinny stać na ogrodzonym i chronionym terenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niestandardowa przesyłka
Niestandardowa przesyłka
Każdy z nas wysyła i odbiera paczki, przy czym nie zawsze posiadają one standardowe rozmiary i kształty. Czasem należy wysłać […]
Strategie marketingowe online – co warto wiedzieć?
Strategie marketingowe online – co warto wiedzieć?
Strategie marketingu internetowego uległy gwałtownym zmianom w ostatniej dekadzie. Powodem jest to, że Internet stał się najpopularniejszym narzędziem komunikacji dla […]
Biurko pasjonata gier – jakie akcesoria powinny się na nim znajdować?
Biurko pasjonata gier – jakie akcesoria powinny się na nim znajdować?
Gaming staje się coraz bardziej popularny, a wzrastająca ilość ciekawych produkcji sprawia, że liczba fanów tego zajęcia stale się powiększa. […]
Ostatnie wpisy