Jak zapobiec kradzieży materiałów i sprzętu na placu budowy?

Place budowy to miejsca szczególnie narażone na kradzież. Na ich terenie znajdują się cenne materiały, które nieodpowiednio chronione, szybko mogą wpaść w niepowołane ręce. W ochronie sprzętu pomogą nam elementy ogrodzeniowe czy tak zwane zapory drogowe. W jakich przypadkach rozwiązania te sprawdzą się najlepiej?

Szczelne ogrodzenie całego terenu lub jego części

W zależności od tego, jakie rozmiary prezentuje plac budowy, możemy pomyśleć o postawieniu tymczasowego płotu na całej jego powierzchni. Inną metodą jest ogrodzenie wyłącznie jednego fragmentu – tego, na którym trwają obecnie prace lub przechowywany jest kosztowny materiał. Takie działanie pozwoli nam zaoszczędzić w przypadkach, gdy teren budowy nie należy do najmniejszych. Na budowniczych obszarach bardzo dobrze sprawdzą się panele ogrodzeniowe pełne. Są to klasyczne ogrodzenia zbudowane z paneli, których głównym zadaniem jest ochrona placu przed niepowołanym wzrokiem.

Panele ogrodzeniowe to szybkie i praktyczne rozwiązanie ochronne. Są sztywne, wytrzymałe oraz łatwe w montażu. Inną polecaną formą ogrodzenia, szczególnie w przypadkach budowy dróg są zapory drogowe. Z tymi zapoznamy się na stronie https://easyfence.pl/produkt/zapora-drogowa-z-tworzywa-sztucznego/. Zapory są zazwyczaj wyprodukowane z tworzywa sztucznego i posiadają wolną przestrzeń na montaż lamp ostrzegawczych. Większość z nich oklejona jest również folią odblaskową – ta przyda się zwłaszcza w przypadkach, gdy z użytku wyłączony jest tylko jeden pas ruchu, zapewniając bezpieczeństwo kierowcom pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + siedem =