Zakres usług pracowni archeologicznej

Dla wielu z nas działalność archeologiczna kojarzy się wyłącznie z pracą terenową nad archaicznymi wykopaliskami. Wbrew takim skojarzeniom, zakres kompetencji osób wykonujących ten zawód jest o wiele szerszy. Aktualnie zajmują się oni zdecydowanie bardziej współczesnymi zagadnieniami, a ich praca jest bardzo potrzebna.

Nie tylko wykopaliska

Zakresem usług pracowni archeologicznej powinni zainteresować się przede wszystkim inwestorzy budowlani. To właśnie archeolog może im pomóc, wykonując nadzór w trakcie prac budowlanych. Celem takiego nadzoru jest odkrycie nowych obiektów czy zabytkowych budynków na terenie planowanej budowy. W razie potrzeby na miejscu mogą być również przeprowadzone badania wykopaliskowe.

Istnieje także możliwość zorganizowania badań sondażowych, które w swojej ofercie przedstawia np. ta pracownia https://archeologia-olsztyn.pl. Umożliwiają one odkrycie dawnego układu budynków i ulic w mieście, czy sposobu ich budowania. Archeologowie przygotowują szczegółowe dokumentacje z prowadzonych pomiarów, a także opracowania historyczne, czy monografie dotyczące konkretnych obszarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + piętnaście =