Okulary, a może soczewki kontaktowe?

Czym są soczewki?

Kontakty to małe krążki, które nakłada się na rogówkę (przezroczystą, kopulastą powierzchnię oka). Pomagają one skorygować problemy z widzeniem, takie jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność, zmieniając kształt rogówki, dzięki czemu światło skupia się prawidłowo na siatkówce, tuż za kolorową częścią oka.

Soczewki kontaktowe są wygodniejsze, tańsze i bardziej higieniczne niż okulary. Są jednak pewne wady soczewek kontaktowych, zwłaszcza przy długotrwałym użytkowaniu.

Specyficzne użytkowanie

Jeśli chcesz nosić kontakty dłużej niż kilka godzin dziennie, musisz o nie odpowiednio dbać. Jeśli nie utrzymujesz ich w czystości i nie dezynfekujesz, możesz nabawić się infekcji oka. Kontakty, które nie są odpowiednio czyszczone, mogą przenosić bakterie lub wirusy z osoby na osobę.

Soczewki są również bardziej kruche niż okulary; jeśli upuścisz je do zlewu lub na podłogę, prawdopodobnie pękną. 

Idealne do sportu

Soczewki kontaktowe są coraz popularniejszym wyborem dla osób dorosłych, które chcą poprawić lub skorygować swój wzrok, ale nie mogą nosić okularów. Są one również używane przez osoby, które chcą widzieć lepiej podczas pływania, uprawiania sportu i innych czynności, gdzie noszenie okularów byłoby niebezpieczne lub niewygodne.

Jeśli jesteś zainteresowany użytkowaniem soczewek, to odwiedź witrynę: https://medaroptyk.pl/soczewki-kontaktowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 18 =