Z tych miejsc słynie Łódź

Łódź — jedno z największych miast w Polsce. Kiedyś osada rzemieślnicza, dzisiaj prężnie rozwijający się ośrodek kulturalny, w którym nadal można dostrzec pozostałości minionych epok. Każda miejscowość znana jest z jakichś atrakcji. Gdybyśmy chcieli wskazać trzy najsłynniejsze. które kojarzą się tylko ze stolicą województwa łódzkiego, co by to było? 

Galeria handlowa w miejscu dawnej fabryki

Manufaktura w Łodzi to jeden z najpopularniejszych lokalnych obiektów. Nie tylko dlatego, że jest to ogromny kompleks handlowo-usługowy. Swoją renomę zawdzięcza przede wszystkim budynkowi, w którym się mieści. Nieotynkowana, surowa cegła pozwoliła zachować klimat bawełnianej wytwórni sprzed lat. Obecnie stanowi ulubiony punkt spotkań mieszkańców miasta.

Ulica Piotrkowska

Ten najdłuższy deptak w Polsce mający długość ponad 4 km stanowi wizytówkę Łodzi. Tętni on życiem, a to sprawą niezliczonej ilości otwartych tu restauracji, kawiarni i sklepów. Ulica jest również pełna kontrastów. Zabytkowe kamienice z XIX wieku na tle nowoczesnych punktów usługowych przyciągają co roku mnóstwo turystów.

Park Ocalałych

Powstał w celu upamiętnienia osób, które przeżyły Holocaust. Na jego terenie zasadzonych zostało 600 drzew — każde z nich symbolizuje jednego ocalonego. Oprócz tego w parku znajdują się Kopiec Pamięci oraz Pomnik Polaków Ratujących Żydów. Swoją siedzibę otrzymało tutaj Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Wspaniale opisuje to miejsce Łódzka Organizacja Turystyczna na https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/litzmannstadt-ghetto/park-ocalalych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =