Jak wybrać pręty zbrojeniowe?

Jeżeli zależy nam na solidnym, bezpiecznym oraz wytrzymałym domu to do jego budowy obowiązkowo powinniśmy zastosować stal zbrojeniową. To dzięki niej, beton w fundamentach oraz ścianach zostaje efektywnie wzmocniony, co w dalszej perspektywie, przekłada się na jego większą żywotność i wytrzymałość. Obecnie, większość nowych domów jednorodzinnych zawiera w swoich murach, co najmniej, parę elementów wzmocnionych prętami zbrojeniowymi, zatem stają się one stałym fragmentem mieszkań.

Przed zakupem, powinniśmy doprecyzować jakich prętów w głównej mierze potrzebujemy oraz w jakiej ilości i rozmiarze. Informacje o tym, uzyskać możemy z projektu budowlanego, w którym winny znajdować się szczegółowe dane na temat potrzebnej do budowy domu stali. Poza tym, wypisana tam jest dokładna ilość wymaganych prętów, ich kształt oraz wymiary. Nie pomijajmy także takich czynników, jak klasa i gatunek z jakich wykonany musi być produkt – to właśnie one świadczą o dedykowanym zastosowaniu oraz zróżnicowanych właściwościach prętów. Dlatego też, nie dozwolone jest montowanie produktów w miejscu, w którym ich klasa przeznaczenia nie zawiera.

Pręt zbrojeniowy charakteryzować musi się prawidłową jakością wykonania – informacje na ten temat znajdować się będą przy danym produkcie. Nie wybierajmy nigdy towaru najtańszego lub tego o podejrzanie niskich kosztach i producencie. Przełożyć się to może, niestety, na późniejsze problemy z konstrukcją całego budynku, zwłaszcza gdy okaże się, iż zakupione pręty nie spełniają norm ustawowych. Pręty kupować najlepiej w wiązkach, co pozwoli nam uniknąć, późniejszych problemów z ich rozprostowaniem – jak w przypadku kupna w pręgach.

Artykuł napisany we współpracy ze Skład Budowlany – hurtownia materiałów budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =