Elektryka – jak ją uporządkować w domu?

W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie się dużej ilości urządzeń elektrycznych w domu. Wiąże się to niestety ze sporą liczbą kabli i zwiększonym ryzykiem awarii prądu. Jak poradzić sobie z dużą ilością przewodów? Czy można dodatkowo zabezpieczyć urządzenia elektryczne?

Plątanina kabli

Osoby borykające się z problemem jaki stanowi duża ilość przewodów powinni pomyśleć na zastosowaniem maskownic. Sprawią, że nie będziemy potykać się o gąszcz kabli, a poza tym mogą stanowić nieszablonową dekorację pomieszczenia. Innym sposobem na okiełznanie dużej ilości przewodów jest ich skracanie, jeżeli są dłuższe niż potrzeba, można je zwinąć i schować np. za szafą. Planując rozstawianie kabli w pomieszczeniu należy również zachować zdrowy rozsądek i nie umieszczać obok gniazd i przedłużaczy materiałów łatwopalnych.

Dodatkowe zabezpieczenie

Posiadając dużą liczbę urządzeń pobierających energię elektryczną powinniśmy pomyśleć o ich dodatkowym zabezpieczeniu. Z pomocą przychodzą nam ograniczniki przepięć. Instalacja tych aparatów ma na celu ochronę przeciwprzepięciową instalacji i podłączonej do niej urządzeń. Te, coraz popularniejsze rozwiązanie ochroni nasze rozliczne sprzęty np. przed uderzeniem pioruna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + siedem =