Lekarzy jakich specjalizacji warto odwiedzać regularnie?

Jeśli cierpisz na poważną chorobę, będziesz chciał wiedzieć, jakich lekarzy i specjalistów powinieneś regularnie odwiedzać. Możesz mieć internistę, który koordynuje twoją opiekę, ale są też inni, których możesz chcieć zobaczyć.

Oto kilka najważniejszych z nich:

Reumatolog 

Jeśli masz przewlekły ból stawów lub chorobę autoimmunologiczną, taką jak toczeń lub twardzina, to jest to lekarz dla Ciebie. Ci specjaliści leczą również inne stany zapalne, takie jak fibromialgia i łuszczyca. Reumatolog może również pomóc w chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Endokrynolog 

Ten lekarz może pomóc w problemach hormonalnych, takich jak cukrzyca i zaburzenia tarczycy, a także zaburzenia metaboliczne, takie jak otyłość i zespół metaboliczny. Klinika endokrynologiczna może również być w stanie przetestować rzadkie niedobory hormonów, które powodują poważne problemy we wczesnym okresie życia (takie jak wrodzony przerost nadnerczy).

Gastroenterolog 

Ten lekarz leczy problemy trawienne, takie jak wrzody, GERD (choroba refluksowa przełyku), infekcje bakteryjne w jelitach, choroba Crohna i celiakia – która powoduje nietolerancję białek glutenu znajdujących się w produktach pszennych.

Telerejestracja jest wygodnym sposobem, aby się do nich zapisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =