Jakie atrakcje powinien zawierać nowoczesny plac zabaw?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie atrakcje powinien zawierać nowoczesny plac zabaw?

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważny dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka jest ruch na świeżym powietrzu. Niewątpliwie potrzebę tą zaspokaja czas spędzony na placach zabaw, które dzisiaj różnią się znacznie od tych z lat 90-tych. Obecnie zwraca się szczególną uwagę na bezpieczeństwo użytkowania, jednak nie oznacza to ignorowania kwestii wizualnej atrakcyjności. Tego typu zabawka musi bowiem konkurować z wielkim światem rozrywek elektronicznych. Co takiego powinno się znaleźć w ogrodowej przestrzeni dla dzieci?

Idealna huśtawka do ogrodu

Przede wszystkim powinniśmy zapewnić bezpieczne podłoże, czyli np. piasek, trawę lub sztuczne maty przeznaczone na przestrzeń do dziecięcej zabawy. W dalszej kolejności wybieramy produkty bezpieczne, a więc dostosowane do wieku dziecka oraz wykonane solidnie i z bezpiecznych materiałów.

Po drugie, istotna jest efektywność sprzętów. Nowoczesne place zabaw do ogrodu to już nie tylko piaskownica i zjeżdżalnia. Aby współczesne dziecko chciało spędzać tam czas, konstrukcja musi stanowić dla niego jakieś wyzwanie; zapewniać mu rozwój nie tylko fizyczny, ale także intelektualny oraz umożliwiać wiele sposobów na kreatywną zabawę. Dla przykładu, zamiast tradycyjnej huśtawki możemy umieścić jej nowoczesną i atrakcyjniejszą wersję. Bocianie gniazdo dla dzieci sprawi im z pewnością frajdę, nie znudzi się przedwcześnie, a do tego jest odporne na warunki atmosferyczne. Tę wersję huśtawki wyróżnia również fakt, że można się na niej bujać zarówno indywidualnie, jak i z grupą rówieśników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubrania na zimę dla mężczyzn – spośród czego można wybierać?
Ubrania na zimę dla mężczyzn – spośród czego można wybierać?
Nadchodzi zima i trzeba być przygotowanym! Najgorsze, co może się zdarzyć, to gdy pogoda zmieni się nagle, a Ty nie […]
Czym różni się basen Playa od basenu ramowego?
Czym różni się basen Playa od basenu ramowego?
Basen Playa to prostokątny, naziemny basen z nadmuchiwanym plastikowym pierścieniem wokół niego. Baseny Playa są zazwyczaj używane jako stałe baseny […]
Artroskopia kolana – czym jest i kiedy się ją wykonuje?
Artroskopia kolana – czym jest i kiedy się ją wykonuje?
Artroskopia kolana to zabieg, który najczęściej wykonuje się po przebytym urazie, kontuzji lub w wyniku zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu. […]
Ostatnie wpisy