Modna łazienka w 5 krokach

Urządzanie łazienki może być wyzwaniem, ale i sprawić dużo radości. Ważne jest, aby pomieszczenie było przyjemne w użytkowaniu, najlepiej przestronne, a także modne. Na co warto zwrócić uwagę, przygotowując się do remontu łazienki?

Płytki hiszpańskie

Wysokojakościowe kafelki hiszpańskie zawładnęły sercami projektantów wnętrz. Szkliwione lub nieszkliwione, w stonowanych barwach lub prezentujące precyzyjne, szczegółowe wzory, są odpowiednie do łazienek urządzonych w absolutnie każdym stylu – od nowoczesnych, po klasyczne lub rustykalne. Należy zwrócić uwagę na wodoodporność płytek i wybrać te, które będą cechowały się niską wsiąkliwością.

Umywalka postawiona na blacie

To absolutny hit i najnowszy trend w urządzaniu pomieszczeń sanitarnych. Skrupulatnie zaprojektowane łazienki w sklepie cieszącym się renomą i uznaniem z pewnością będą prezentowały tego rodzaju rozwiązanie. Blat można łączyć z półkami, a kombinacja wzorów blatów i kształtów oraz kolorów umywalek może być niezliczona. Niemniej warto postawić na klasykę, czyli mleczną lub zupełnie białą porcelanę, która obroni się w każdym wnętrzu. Przykład takiego rozwiązania można też znaleźć na https://elazienki.pl/k/umywalki/stawiane-na-blat/.

Wanna wolnostojąca

Obecnie każdy katalog wnętrzarski ukazuje to rozwiązanie. Wolnostojąca wanna umieszczona w przestrzennej łazience da poczucie oddechu i powietrza, pozwalając się wyjątkowo odprężyć i zrelaksować w kąpieli. Warto zadbać o wannę o odpowiednich rozmiarach i głębokości, zwłaszcza, jeśli planowane są wspólne kąpiele z bliską osobą.

Prysznic bez brodzika

Prysznic zbudowany bezpośrednio na wysokości posadzki, duży i oszklony, doda łazience modnego sznytu. Poza walorami estetycznymi będzie też wyjątkowo wygodny w użytkowaniu. Warto rozważyć taką opcję.

Roślinność

Jeśli w łazience znajduje się okno, warto pomyśleć o roślinności. Nada ona wnętrzu wyjątkowy, odprężający klimat, a wysoka wilgotność powietrza umożliwi szybki i bujny wzrost roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 7 =