Co jest przydatne do uprawy kwiatów?

Jeśli chcemy mieć dobrze rozwijające się kwiaty w mieszkaniu, domu lub w ogrodzie, często nie wystarczy po prostu je zasadzić i regularnie podlewać. Konieczne jest także używanie specjalnych nawozów, ale jeśli pragniemy naprawdę dobrych efektów, to musimy sięgnąć o jeszcze bardziej zaawansowane środki. Jak choćby specjalne lampy naświetlające.

Przy słabym nasłonecznieniu

Nie zawsze jesteśmy w stanie zasadzić kwiaty w takim miejscu, gdzie słońce operuje przez większą część dnia. Wtedy rozwój roślin może być problematyczny, wiele z nich może w ogóle nie wykiełkować, a te które wyrosną, będą kiepsko wyglądać. Wtedy właśnie przydadzą się naszym roślinom pewne „wspomagacze”, jak choćby lampa HPS. Można ją kupić w sieci, a także w marketach budowlanych oraz ogrodniczych.

Emituje ona światło w takich barwach, które częściowo jest w stanie zastąpić promienie słońca, więc teoretycznie możemy posadzić kwiaty nawet w takich miejscach, gdzie jest niemal całkowite zacienienie.

Błyskawiczna hodowla

W przypadku hodowania dużej ilości roślin, dobrze wyposażyć się w specjalne urządzenie, które już posiada zamontowane wszystkie niezbędne lampy. Aby takie znaleźć, wystarczy wyszukać pod hasłem „growbox zestaw„. Możemy kupić takie zestawy zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych, aczkolwiek w tym pierwszym przypadku będzie oczywiście taniej.

Produkt ma opcję naświetlania w podczerwieni, w ultrafiolecie, oraz w temperaturze barwowej najbliższej do światła słonecznego, czyli w okolicach 5000 kelwinów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + dwanaście =