Czym kierować się przy wyborze pościeli dla dzieci?

Kochający rodzice pragną zrobić wszystko, by zapewnić swojemu niemowlęciu komfortowy i spokojny sen. Na jego jakość dziecka składa się szereg czynników, a jednym z nich jest wybór pościeli. Sprawa ta nie jest tak prosta, jak z początku mogłoby się wydawać. Jak zatem wybrać idealną pościel dla swojej pociechy?

 Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany dany komplet. Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa, toteż sztuczne tkaniny łatwo mogłyby ją podrażnić. Znacznie lepiej jest stawiać na naturalne materiały, które odznaczają się dobrymi właściwościami termicznymi, są przyjemne w dotyku i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Świetnym wyborem dla maluszka będzie na przykład komplet pościelowy: flanelowy, satynowy, batystowy, bambusowy bądź lniany.

Wysokiej jakości pościel, która pozwoli dziecku na komfortowy sen

Wybierając zestaw pościelowy dla dziecka warto sprawdzić, czy ma certyfikaty poświadczające jakość. Jednym z najważniejszych certyfikatów jest OEKO-TEX przyznawany wyrobom tekstylnym i włókienniczym wolnym od substancji niekorzystnie wpływających na zdrowie człowieka. Niezwykle ważne jest również to, by wybrać poszewkę na poduszkę oraz kołdrę w odpowiednich wymiarach. W przeciwnym razie pościel mogłaby ograniczać swobodę ruchów dziecka i zwijać się w łóżeczku. Na koniec weźmy też pod uwagę design kupowanych produktów. W pokoju maluszka ślicznie będzie prezentować się na przykład pastelowa pościel dziecięca z lamówką w kontrastowym kolorze. Popularne są także motywy kwiatowe, urocze groszki oraz gwiazdki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =