Jak wybrać materac do dziecięcego łóżeczka?

Wybierając łóżeczko dla mającego urodzić się dziecka, często skupiamy się głównie na względach praktycznych, jak dodatkowa szuflada czy opuszczany bok, oraz walorach estetycznych. I chociaż z punktu widzenia rodzica są one ważne, to dla dziecka i jego prawidłowego rozwoju dużo większe znaczenie ma właściwy komfort snu. Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na jakość snu, jest odpowiednio dobrany materac dla niemowlaka. Co to oznacza w praktyce? Jakie cechy powinien mieć materac do łóżeczka dziecięcego?

Idealny materac dla malucha

Dobrze dobrany materac powinien zapewniać idealne podparcie dla kręgosłupa. Nie może być zatem zbyt miękki, aby dziecko się w niego nie zapadało. Powinien też być elastyczny, co zapobiega odkształceniom, oraz przewiewny, by zapewnić właściwą cyrkulację powietrza. Warto również zadbać, by materac posiadał właściwości antyalergiczne oraz miał zdejmowany, odporny na częste pranie pokrowiec, dzięki czemu łatwo będzie utrzymać go w czystości. Wszystkie te cechy posiadają materace lateksowe, które są obecnie najpopularniejszymi materacami dziecięcymi. Przykładem takiego wyposażenia jest produkt Hevea baby, który oprócz wszystkich wymienionych właściwości, dodatkowo zmniejsza ryzyko występowania potówek u dziecka.

Noworodek przesypia nawet 20 godzin na dobę. Warto zadbać, by ten sen był jak najbardziej komfortowy, co pozwoli nie tylko na regenerację organizmu malucha, ale też zagwarantuje odpowiednie warunki dla jego prawidłowego rozwoju. Pomóc w tym może wysokiej jakości materac o odpowiednio dobranych parametrach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 9 =