Pomysłowe pojemniki i skrzynie do przechowywania zabawek dziecka

Zabawki porozrzucane po całym pokoju dziecka to zmora wielu rodziców, ponieważ ich sprzątanie oraz układanie na półkach zajmuje mnóstwo czasu. Z tego względu warto umieścić w pomieszczeniu specjalny pojemnik, do którego można bardzo szybko wrzucić wszelkie przedmioty i drobiazgi. Najbardziej uniwersalne są oczywiście skrzynie drewniane na zabawki. Prezentują się one niezwykle estetycznie i posiadają zamykaną klapę oraz otwory z obu stron, ułatwiające przenoszenie po pokoju.

Konstrukcje klasyczne i nowoczesne 

Pojemnik na zabawki to niezwykle praktyczny element wyposażenia każdego pokoju dziecka, gdyż w znacznym stopniu ułatwia zachowanie porządku. Na rynku są dostępne różnorodne modele, a do najczęściej kupowanych zaliczamy wspomniane już wersje wykonane z drewna. Ciekawą alternatywą są specjalne skrzynie z miękkim siedziskiem, które pełnią dodatkową rolę wygodnej pufy. Ich ogromną zaletą są też kółka, pozwalające bez trudu przewozić zabawki z pomieszczenia do pomieszczenia.

Innym interesującym rozwiązaniem jest pojemnik piętrowy z wysuwanymi szufladkami, zajmujący mało miejsca, ale jednocześnie zaskakująco pojemny. Jego wysokość powinna nieznacznie przekraczać wzrost dziecka, tak aby bez problemu otwierało poszczególne szufladki. Znacznie bardziej innowacyjne konstrukcje to m.in.:

koszyki z trawy morskiej – odznaczają się oryginalnym wyglądem, dlatego idealnie wzbogacają wystrój wnętrza

– wiklinowe kosze z uszami – dosyć klasyczne, ale z pewnością nietuzinkowe

– stelaże – z wyjmowanymi pojemnikami materiałowymi 

– skrzynie dekoracyjne – pomalowane na ciekawe kolory czy wzory (postaci z bajek, superbohaterowie, motywy florystyczne itp.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × cztery =