Jakie formy płatności oferują firmy kurierskie?

W dobie nieograniczonego dostępu do oferty sklepów internetowych, wzrasta również liczba firm kurierskich, które skutecznie zaspokajają potrzeby ludzi w zakresie przewozu towarów. Mogą one z powodzeniem dostarczyć przesyłkę z niemal każdą zawartością (nawet produkty o dziwnych kształtach i ponadgabarytowych wymiarach) w dowolne miejsce w Polsce czy nawet zagranicą. Oferują przy tym różne metody płatności za transport, o których warto napisać kilka słów.

Przelew kartą to tylko jedna z opcji

Na początek trzeba zaznaczyć, że aby móc skorzystać z wszelkich możliwych form płatności oferowanych przez wybraną firmę kurierską, należy zarejestrować się na jej stronie internetowej. W większości przypadków część opcji jest bowiem zarezerwowana wyłącznie dla zalogowanych klientów. Z takimi zasadami zetkniemy się m.in. w sytuacji, gdy postawimy na przesyłki kurierskie w Poznaniu.

Niezależnie od wybranej firmy, możemy zazwyczaj skorzystać z kilku form płatności:

  • wpłata przelewem na konto bankowe – koszt dostawy jest doliczany do faktury za wysyłkę towaru i wynosi przeważnie od 8 do 14 złotych

-pobranie – oznacza możliwość przekazania pieniędzy kurierowi zamiast przelewania ich bezpośrednio na konto; niektóre firmy wprowadziły nawet usługę dodatkową w postaci płatności kartą przy odbiorze (kurierzy wożą ze sobą terminale płatnicze)

-szybkie płatności za pośrednictwem serwisu dotpay – możliwość dokonania wpłaty z większości funkcjonujących w naszym kraju banków w ciągu zaledwie kilku minut (z użyciem m.in. karty Visa/MasterCard)

-odbiór osobisty w oddziale firmy kurierskiej (zapłata na miejscu); w tym przypadku warto zwrócić uwagę na przesyłki kurierskie w Krakowie, ponieważ bardzo wiele firm ma tutaj swoje oddziały oraz punkty odbioru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × jeden =