Pogotowie modowe dla facetów – jak dobrać ubiór do okazji?

W naszym społeczeństwie panuje obiegowa opinia, że panowie na ogół nie są z modą za pan brat. Choć może być ona krzywdząca dla niektórych przedstawicieli tej płci, w wielu przypadkach okazuje się jednak prawdziwa. Aby położyć kres takiej sytuacji, prezentujemy pogotowie modowe dla facetów. Oto kilka wskazówek dotyczących dobierania garderoby do okazji.

Okazje formalne

Większość panów najczęściej z domu wychodzi do pracy. Jeżeli swoje obowiązki zawodowe pełnimy w biurze, prawdopodobnie obowiązuje nas swego rodzaju dress code. Oznacza to, że nie możemy pojawiać się tam przyodziani w t-shirt oraz spodnie dresowe. Z drugiej jednak strony, jeśli nie pełnimy funkcji prezesa lub członka zarządu, prawdopodobnie nie musimy nosić też garnituru. Jak zatem wypośrodkować styl i jednocześnie czuć się swobodnie? Najpopularniejszą opcją jest skomponowanie eleganckiej koszuli z jeansami. Równie ciekawą propozycją są koszulki polo Ralph Lauren meskie. W zimie najlepiej prezentują się one z gładkimi swetrami z trójkątnym dekoltem.

Codzienny luz

W sytuacjach mniej formalnych, jak wycieczka z ukochaną nad jezioro czy wyjście do baru z kolegami, nasz styl może być nieco luźniejszy. Eleganckie swetry zastąpią w tym przypadku bluzy Armani. Możemy komponować je z dowolnym zestawem ubrań. O tej części garderoby nie zapominajmy również w lecie. W zimne czerwcowe wieczory bluzę możemy zarzucić na plecy, co doda nam szyku i minimalizuje odczucie chłodu. Kolejna sztandarowa zasada, o której musimy pamiętać latem, to zrezygnowanie ze skarpetek, gdy na nogach mamy sandały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × trzy =