Terapia uzależnień – na czym polega?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia uzależnień – na czym polega?

Terapia uzależnień jest stosowana w leczeniu uzależnienia od alkoholu i narkotyków. 

Terapia uzależnień może odbywać się na wiele sposobów, w tym:

Leczenie stacjonarne  

Leczenie stacjonarne oznacza, że mieszkasz w ośrodku leczniczym podczas gdy jesteś leczony przez terapeutów uzależnień. Długość czasu może się wahać od 1 tygodnia do kilku miesięcy.

Leczenie ambulatoryjne 

Leczenie ambulatoryjne oznacza, że mieszkasz w domu, ale regularnie odwiedzasz ośrodek leczenia uzależnień, gdzie pod nadzorem terapeutów zajmujących się leczeniem uzależnień odbywasz terapię.

Detoksykacja 

Detoksykacja to proces, w którym organizm jest oczyszczany z narkotyków lub alkoholu przed przystąpieniem do programu terapii uzależnień. W niektórych przypadkach może to być częścią stacjonarnych lub ambulatoryjnych programów terapii uzależnień.

Doradztwo 

Doradztwo zapewnia wsparcie i edukację w zakresie zarządzania wszelkimi problemami leżącymi u podstaw uzależnienia od narkotyków lub alkoholu, takimi jak np. depresja lub zaburzenia lękowe. Doradztwo jest również stosowane jako część grup wsparcia.

Jeśli jesteś zainteresowany tym rodzajem usług, to terapia uzależnień Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić mały korytarz w mieszkaniu?
Jak urządzić mały korytarz w mieszkaniu?
Mały korytarz to duże wyzwanie każdego, kto podejmie się jego aranżacji. Ponieważ to tu znajdują się drzwi prowadzące do innych […]
Z jakich produktów warto spożywać oleje
Z jakich produktów warto spożywać oleje
Sporo osób, szczególnie tych odchudzających się, unika olejów, myśląc, że to one są główną przyczyną przybierania na wadze. Nie ulega […]
Perfumy damskie – jak je dobierać?
Perfumy damskie – jak je dobierać?
Perfumy damskie to obowiązkowy element garderoby każdej kobiety. Można je wykorzystać na każdą okazję i dzięki nim wyrazić swoją osobowość. […]
Ostatnie wpisy