Organizacja wesela, czyli jak nie zwariować?

Ślub i wesele wymagają przygotowań trwających dłużej niż rok. Nie tylko sala weselna wymaga zarezerwowania z tak długim wyprzedzeniem, chociaż najlepsze miejsca już są zajęte kilka lat wcześniej. Ślub to nie same papierki i formalności, ale cała ta bajkowa otoczka, która sprawia, że z tym faktem wiążą się później miłe wspomnienia.

Co wziąć pod uwagę przy planowaniu przyjęcia weselnego?

Przed wynajęciem sali, dobrze jest określić liczbę gości. Nawet najbardziej eleganckie i stylowe miejsce nie zda egzaminu, jeśli będzie zbyt ciasne. Wielka sala dla garstki gości również nie wypadnie najlepiej.

Dobrze też jest określić, w jakim stylu ma być przyjęcie. W tym momencie należy pomyśleć o wystroju sali oraz kwiatach, bo może się okazać, że firmy, które tym się zajmują, również mają zajęte terminy na długi czas do przodu. W podobnej sytuacji może być dobry fotograf i kamerzysta na wesele. Prawdziwi artyści mają jednak spore wzięcie. Dlatego też warto o nich pomyśleć odpowiednio wcześnie.

Zanim na poważnie zacznie się myśleć o kursie tańca, żeby dobrze wypaść na sali tanecznej, warto określić jakie oczekiwania się ma w sprawie oprawy muzycznej. Do wyboru może być zespół muzyczny lub D-J. W obu przypadkach rezerwacji także trzeba dokonać z pewnym wyprzedzeniem. Przyszli Państwo Młodzi zastanawiając się, jaka muzyka na wesele, powinni brać pod uwagę gusta muzyczne wszystkich gości, nie tylko osób we własnym wieku. Dlatego repertuar muzyczny powinien być w miarę możliwości uniwersalny. Każdy z gości, bez względu na wiek, powinien się świetnie bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =