Fotografia portretowa – 4 podstawowe rzeczy, które musisz wiedzieć!
Zainteresowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotografia portretowa – 4 podstawowe rzeczy, które musisz wiedzieć!

Fotografia portretowa to bardzo popularny gatunek fotografii. Nic dziwnego, ponieważ łatwo jest znaleźć piękną modelkę, a portrety są również dość proste w tworzeniu, ale dodatkowo mogą być bardzo ekspresyjne. Portrety są często używane jako wizytówki fotografów i artystów, ponieważ pozwalają pokazać swój styl i kreatywność na jednym zdjęciu.

Istnieje wiele technik, jednak to są podstawy

Użyj szerokiej przysłony dla płytkiej głębi ostrości – Jest to jeden z najważniejszych trików w fotografii portretowej! https://opal.lublin.pl/pl/zdjecia-na-porcelanie Kiedy masz płytką głębię ostrości, pomaga to oddzielić obiekt od tła i sprawić, by bardziej się wyróżniał. Używając szerokiej przysłony (jak f/1.8 lub f/2), kiedy skupiasz się np. na oczach, zdjęcia będą ostre i wyraziste.

Użyj tylnej kurtyny synchronizacji błysku – tylna kurtyna synchronizacji błysku odpala się na końcu ekspozycji zamiast na początku, co może być przydatne podczas fotografowania poruszających się obiektów, takich jak ludzie lub zwierzęta.

Natura jest twoim sprzymierzeńcem

Naturalne światło jest najlepsze dla portretu, ponieważ pozwala na uzyskanie miękkiego i korzystnego oświetlenia skóry. Możesz również rozważyć użycie sztucznego światła wypełniającego, jeśli to konieczne. Nada to Twojemu obiektowi więcej głębi, jednocześnie utrzymując go w korzystnym świetle.

Protrety wymagają dobrych obiektywów. Jeśli chcesz tworzyć prace na poziomie profesjonalnym, powinieneś zainwestować w obiektyw typu prime, który nie zniekształca obrazu w praktycznie żaden zauważalny sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali na wesele?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali na wesele?
Wybór sali weselnej to niezwykle ważna sprawa. Bardzo często przysparza młodej parze sporo problemów… Na co zwrócić szczególną uwagę? Oto […]
Jak buduje się gliniane korty do tenisa?
Jak buduje się gliniane korty do tenisa?
Najpopularniejsze Gliniane korty tenisowe są najpopularniejszym typem kortu na świecie. Są one wykorzystywane do gry profesjonalnej i amatorskiej, można je […]
Sposoby na znalezienie dobrego pracownika
Sposoby na znalezienie dobrego pracownika
Wielu pracodawców narzeka obecnie na trudności ze znalezieniem dobrych i oddanych pracowników, którzy będą poważnie podchodzić do wykonywania swoich obowiązków. […]
Ostatnie wpisy