Jak przebiega spływ kajakowy Wdą?

Coraz więcej osób w ramach urlopu wakacyjnego decyduje się na wzięcie udziału w spływie kajakowym. Wynika to z faktu, że jest to znakomity sposób na aktywny wypoczynek pośród dzikiej przyrody, a także na poznanie mnóstwa interesujących ludzi. Ponadto daje to gwarancję przeżycia niezapomnianej przygody, która na długo pozostaje w pamięci. Jeśli interesują nas spływy wda to jedna z najczęściej polecanych rzek, ponieważ przepływa przez wyjątkowo malownicze tereny i jest idealna zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych.

Pamiętajmy o zabraniu ze sobą mapki

Wda to piękna rzeka snująca się leniwie po nizinno-leśnych terenach Pojezierza Kaszubskiego. Jej źródła znajdują się w rejonie Jeziora Wieckiego, a sama woda charakteryzuje się wysokim poziomem czystości i ciemnobrunatną barwą. Co istotne, nigdy nie występuje tutaj problem zbyt niskiego stanu wody, w związku z czym spływy kajakowe mogą być organizowane nawet w trakcie suszy. Jeśli chodzi o trasę, to jest ona stosunkowo łatwa i doskonale nadaje się do rodzinnego pływania. Wzdłuż niej znajdują się liczne stanice, dobrze zaopatrzone sklepy i komfortowe obiekty noclegowe. Ogromną zaletą są z pewnością widoczne z daleka znaki informujące o danej atrakcji.

Standardowy spływ rozpoczyna się przeważnie w miejscowości Lipusz, a kończy w ośrodku PTTK zlokalizowanym we Wszydzach Kiszewskich. Przebiega w taki sposób, że najpierw każdy uczestnik otrzymuje szczegółową mapkę szlaku, którą powinien koniecznie mieć przy sobie podczas siedzenia w kajaku. Następnie wszyscy wyruszają w drogę, zatrzymując się jedynie w wyznaczonych miejscach. Po wyprawie organizowana jest zazwyczaj wspólna impreza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =