Wyposażenie do wakeboardingu

W ostatnich latach sporą popularność wśród miłośników wodnego szaleństwa zdobył sport zwany wakeboardingiem. Polega on przede wszystkim na jeździe po wodzie na specjalnej desce przy jednoczesnym trzymaniu się liny zamocowanej do wyciągu. Co istotne, jest to aktywność niezwykle uniwersalna, czyli przeznaczona dla osób w każdym wieku – nawet dzieci czy seniorów. Wymaga jednak zawsze posiadania odpowiedniego ekwipunku. Jeśli zamierzamy uprawiać wakeboard Poznań to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy sklep z niezbędnym sprzętem.

Pamiętajmy o wygodnych i bezpiecznych wiązaniach

W przypadku wakeboardingu podstawowym pożądanym elementem wyposażenia jest oczywiście deska, która musi być dostosowana do poziomu zaawansowania danej osoby, a także preferowanego przez nią stylu jazdy. Dla początkujących zalecane są modele z płaskim spodem oraz pojedynczymi finami zlokalizowanymi z przodu i z tyłu. Gwarantują one optymalną stabilność, a dodatkowo ułatwiają utrzymanie się na wodzie i pokonywanie zakrętów.

Z kolei zaawansowani powinni postawić na wersję o wyraźnie zarysowanym kształcie, charakteryzującą się wyprofilowanym spodem i posiadającą minimum 2 finy na końcach. Oprócz tego nie obejdzie się bez porządnych wiązań, które łączą stopy z deską. Wyróżniamy wiązania otwarte i zamknięte – te pierwsze są znacznie mniej sztywne i mają wydzielone miejsce na palce, drugie zaś cechuje całkowicie zabudowana konstrukcja zapobiegająca przesuwaniu się stopy.

Pozostałe potrzebne elementy to:

– finy – stateczniki stabilizujące ruch deski i umożliwiające zachowanie właściwego kierunku jazdy

– ochronna kamizelka wypornościowa

– kask z osłonkami na uszy – zabezpiecza głowę przed skutkami uderzenia o taflę wody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − 8 =