Zwalczanie insektów i gryzoni z hal produkcyjnych – jak to robić?

Rozprzestrzenianie się populacji gryzoni oraz insektów to bardzo duże zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Zwierzęta te mogą być nosicielami wielu groźnych chorób. Nie bez znaczenia jest również to, że gryzonie a w szczególności szczury mogą powodować ogromne szkody materialne.

Jak walczyć ze szkodnikami w zakładzie pracy?

Gryzonie oraz insekty stanowią duże zagrożenie dla materiałów gromadzonych w halach. Szczególnie groźne są w przypadku, gdy w budynku przechowywane są produkty spożywcze. Mogą także stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla osób pracujących w hali. Insekty, które gnieżdżą się w kanałach wentylacyjnych, pogarszają jakość powietrza i doprowadzić mogą do całkowitej niewydolności systemu wymiany powietrza. Gryzonie natomiast mogą niszczyć instalacje elektryczne, telekomunikacyjne czy systemy ostrzegawcze. Kiedy na hali zauważone zostanie niebezpieczeństwo, natychmiast należy skontaktować się z serwisem DDD, czyli firmą wykonującą deratyzację, dezynsekcję i dezynfekcję.

Specjaliści pomogą pozbyć się intruzów z pomocą nowoczesnych środków chemicznych lub fizycznych. Użycie środka zależy przede wszystkim od tego, czy w hali są insekty, czy gryzonie, czy hala może zostać opróżniona na czas oczyszczania i jakie artykuły na co dzień przechowywane są w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dwa =