Jak czyścić blaty w domu?

Kluczowy element umeblowania

 

Chociaż może się wydawać, że blaty meblowe stanowią tylko jeden z wielu elementów wystroju całego wnętrza, w rzeczywistości ich wygląd i materiał, z którego zostały wykonane, jest kluczowy dla funkcjonowania całego domu czy mieszkania. Blat meblowy istotną rolę odgrywa szczególnie w kuchni, gdzie musi znosić wiele szkodliwych czynników, takich jak wysoka temperatura, środki chemiczne, uszkodzenia mechaniczne czy zabrudzenia. Ważne jest zatem, aby wykonać taki blat z trwałego materiału najwyższej jakości, aby właściwie spełniał on swoją funkcję przez długie lata. 

Należy jednak pamiętać o tym, że nawet najpiękniejszy kuchenny blat nie będzie wprawiał gości i domowników w zachwyt, jeżeli będzie lepki i brudny. Z tego powodu warto dowiedzieć się, w jaki sposób dbać i czyścić powierzchnie płaskie na meblach w kuchni i innych pomieszczeniach.

Kilka sprawdzonych rad

 

Sposób mycia i konserwowania blatu jest w dużym stopniu uzależniony od tworzywa, z którego został stworzony. Z tych laminowanych najlepiej usuwać wszelkiego rodzaju zabrudzenia za pomocą szmatki i ciepłej wody, do której można dodać niewielką ilość delikatnego środka czyszczącego, na przykład zwykłego płynu do naczyń. 

Sprawa komplikuje się nieco wtedy, gdy ktoś posiada blat ceramiczny. Do pielęgnacji tego rodzaju powierzchni doskonale sprawdza się mleczko bez wybielacza w składzie. Warto także skorzystać z dostępnych na rynku preparatów opracowanych specjalnie z myślą o pielęgnacji marmuru i granitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × dwa =