W co wyposażyć kuchnię w restauracji?

W poszukiwaniu sprzętu do restauracyjnej kuchni

Otwierając restaurację, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór mebli i urządzeń, które znajdą się w kuchni. Nie bez powodu pomieszczenie to nazywane jest sercem całego lokalu. Tylko trwały, funkcjonalny i praktyczny sprzęt kuchenny umożliwi sprawne i efektywne wydawanie posiłków gościom restauracji.

Wyposażenie restauracyjnej kuchni jest w dużej mierze uzależnione od rodzaju serwowanych w niej dań. Można jednak wyróżnić kilka elementów podstawowych, które znajdą zastosowanie w każdej kuchni.

Jaki sprzęt powinien się w niej znaleźć?

Podstawowe wyposażenie restauracyjnej kuchni obejmuje lodówkę i oddzielną zamrażarkę – są one niezbędne do prawidłowego przechowywania różnego rodzaju produktów żywnościowych. Konieczny jest również zakup kuchni gazowej, która umożliwi przygotowywanie ciepłych dań. Najlepiej wybrać taką z elektrycznym piekarnikiem i funkcją grillowania. Trzeba jednak liczyć się z tym, że będzie to spory wydatek.

Do gotowania i pieczenia dobrze sprawdzają się również profesjonalne frytkownice, które charakteryzują się dużą pojemnością i ekonomicznym zużyciem energii. Poza tym, nie zajmują wiele miejsca w kuchni, co docenią właściciele małych lokali.

Kompletując niezbędny sprzęt AGD, warto pomyśleć także o kuchence mikrofalowej. Przyda się ona np. do rozmrażania produktów. W restauracyjnej kuchni najlepiej sprawdzą się meble ze stali nierdzewnej – szafki, regały, stoły, półki. Są one odporne na korozję i wysoką temperaturę oraz bardzo trwałe i funkcjonalne.

Poza tym, łatwo utrzymać je w czystości, co jest podstawą działalności gastronomicznej. Ich różne warianty można znaleźć na https://horecapolska.pl/meble-gastronomiczne-ze-stali-nierdzewnej.

Nie można zapomnieć również o zestawie garnków, noży i innych potrzebnych sztućców oraz deskach do krojenia. Warto wybierać produkty najwyższej jakości, które posłużą nam przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 1 =