Depresja – jakie objawy mogą o niej świadczyć?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depresja – jakie objawy mogą o niej świadczyć?

Depresja to zaburzenie nastroju, które powoduje uczucie smutku, zagubienia, złości i drażliwości. Wpływa ona na sposób myślenia, odczuwania i zachowania.

Możesz być bardziej narażony na wystąpienie depresji, jeśli w Twojej rodzinie występowała depresja lub inne problemy ze zdrowiem psychicznym. Jesteś również bardziej zagrożony, jeśli cierpisz na choroby fizyczne, takie jak choroby serca lub cukrzyca.

Depresja to nie tylko uczucie smutku lub przygnębienia przez kilka dni po tym, jak wydarzy się coś przykrego. Może ona trwać miesiącami lub latami i utrudniać normalne funkcjonowanie w domu, pracy lub szkole. Objawy są różne, ale mogą obejmować:

Czujesz się stale zmęczony i niezmotywowany 

Najczęstszym objawem depresji jest uczucie przygnębienia i brak energii. Może to utrudniać normalne poruszanie się po codziennym życiu, zwłaszcza jeśli masz inne obowiązki, takie jak praca lub zobowiązania rodzinne.

Ciągle jesteś smutny 

Depresja często sprawia, że czujesz się smutny lub niebieski, ale może również spowodować, że czujesz się beznadziejnie o życiu w ogóle. Może się zdarzyć, że będziesz płakać bez powodu lub nie będziesz w stanie cieszyć się rzeczami, które kiedyś sprawiały ci radość.

Nie interesują cię rzeczy, które wcześniej cię interesowały 

Depresja może wpływać na wszystkie aspekty Twojego życia – w tym na Twoje hobby i zainteresowania. Niektórzy ludzie tracą zainteresowanie rzeczami, które kiedyś uwielbiali robić, takimi jak wyjścia z przyjaciółmi czy oglądanie filmów – ponieważ po prostu nie mają już na nie ochoty.

Jeśli chcesz z nią walczyć, to koniecznie sprawdź stronę: https://in-altum.com/oferta/depresja/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich produktów warto spożywać oleje
Z jakich produktów warto spożywać oleje
Sporo osób, szczególnie tych odchudzających się, unika olejów, myśląc, że to one są główną przyczyną przybierania na wadze. Nie ulega […]
Taśma LED – jakie ma zalety?
Taśma LED – jakie ma zalety?
Taśma LED to pasek z diodami emitującymi światło. Występuje w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Ten rodzaj oświetlenia jest często […]
Stylowa podróż
Stylowa podróż
W dobie innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań modne podróżowanie może łączyć się z praktycznymi zastosowaniami. Czy wyruszamy w bardziej odległe rejony […]
Ostatnie wpisy