Najpopularniejsze style malarskie
Zainteresowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejsze style malarskie

Kiedy myślisz o sztuce, prawdopodobnie wyobrażasz sobie obrazy. Ale istnieje wiele różnych rodzajów sztuki, które wykorzystują różne techniki, materiały i style.

Główne rodzaje sztuki

Abstrakcja – Sztuka abstrakcyjna jest bardzo podobna do sztuki konceptualnej w tym, że nie przedstawia niczego rozpoznawalnego dla widza. Jednak sztuka abstrakcyjna często wykorzystuje kolor i teksturę, aby wywołać u widza emocjonalną reakcję, a nie tylko przedstawić ideę lub temat.

Impresjonizm – Ten styl malarstwa został opracowany przez francuskich malarzy impresjonistów około 1860 roku i charakteryzował się wykorzystaniem jasnych kolorów, luźnych pociągnięć pędzla i scen z życia codziennego w przeciwieństwie do scen historycznych lub religijnych, które można było zobaczyć w innych obrazach w tym czasie.

Realizm – Realizm jest rodzajem malarstwa, które stara się dokładnie przedstawić przedmioty i ludzi tak, jak pojawiają się w prawdziwym życiu poprzez szczegółową pracę pędzla i realistyczne cieniowanie. Obrazy realistyczne często przedstawiają zwykłe sceny z życia codziennego, takie jak sceny uliczne lub portrety ludzi wykonujących codzienne czynności, takie jak czytanie lub jedzenie.

Postapokaliptyzm – Post-apokaliptyka to gatunek sztuki, który przedstawia sceny z następstw apokalipsy. W Polsce to Zdzisław Beksiński obrazami rozpromował ten gatunek. Sztuka postapokaliptyczna często koncentruje się na zniszczeniach spowodowanych przez wydarzenie, a także na jego bezpośrednim następstwie, w tym krajobrazach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaka odzież przyda się wiosną?
Jaka odzież przyda się wiosną?
Nadejście wiosny zachęca nas do zmiany codziennej garderoby. Grubsze kurtki, bluzy, czapki czy swetry w końcu zamienić można na bardziej […]
Na jakie okazje warto założyć spódniczkę?
Na jakie okazje warto założyć spódniczkę?
Spódniczka jest takim ubraniem, które może pasować do absolutnie każdej okazji, jeśli tylko odpowiednio ją wystylizujemy. Oczywiście dresowy fason niekoniecznie […]
Czym różni się basen Playa od basenu ramowego?
Czym różni się basen Playa od basenu ramowego?
Basen Playa to prostokątny, naziemny basen z nadmuchiwanym plastikowym pierścieniem wokół niego. Baseny Playa są zazwyczaj używane jako stałe baseny […]
Ostatnie wpisy