Najpopularniejsze style malarskie
Zainteresowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejsze style malarskie

Kiedy myślisz o sztuce, prawdopodobnie wyobrażasz sobie obrazy. Ale istnieje wiele różnych rodzajów sztuki, które wykorzystują różne techniki, materiały i style.

Główne rodzaje sztuki

Abstrakcja – Sztuka abstrakcyjna jest bardzo podobna do sztuki konceptualnej w tym, że nie przedstawia niczego rozpoznawalnego dla widza. Jednak sztuka abstrakcyjna często wykorzystuje kolor i teksturę, aby wywołać u widza emocjonalną reakcję, a nie tylko przedstawić ideę lub temat.

Impresjonizm – Ten styl malarstwa został opracowany przez francuskich malarzy impresjonistów około 1860 roku i charakteryzował się wykorzystaniem jasnych kolorów, luźnych pociągnięć pędzla i scen z życia codziennego w przeciwieństwie do scen historycznych lub religijnych, które można było zobaczyć w innych obrazach w tym czasie.

Realizm – Realizm jest rodzajem malarstwa, które stara się dokładnie przedstawić przedmioty i ludzi tak, jak pojawiają się w prawdziwym życiu poprzez szczegółową pracę pędzla i realistyczne cieniowanie. Obrazy realistyczne często przedstawiają zwykłe sceny z życia codziennego, takie jak sceny uliczne lub portrety ludzi wykonujących codzienne czynności, takie jak czytanie lub jedzenie.

Postapokaliptyzm – Post-apokaliptyka to gatunek sztuki, który przedstawia sceny z następstw apokalipsy. W Polsce to Zdzisław Beksiński obrazami rozpromował ten gatunek. Sztuka postapokaliptyczna często koncentruje się na zniszczeniach spowodowanych przez wydarzenie, a także na jego bezpośrednim następstwie, w tym krajobrazach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Partie mięśni, które wzmocni trening na drabinkach
Partie mięśni, które wzmocni trening na drabinkach
Chcąc zachować dobrą sprawność fizyczną, odpowiednie ukształtowanie i siłę wszystkich mięśni, a zwłaszcza wzmocnić kręgosłup, warto regularnie trenować z wykorzystaniem […]
Bezpieczny dom – w co warto zainwestować?
Bezpieczny dom – w co warto zainwestować?
Bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania jest niezwykle ważne. Współczesna technika daje możliwość wykorzystania różnorakich zaawansowanych rozwiązań. Warto jednak pochylić się również […]
Flagi – reklama ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem
Flagi – reklama ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem
W dzisiejszych czasach każda firma stara się poprzez różne działania marketingowe budować swoją markę oraz promować ofertę produktową bądź usługową. […]
Ostatnie wpisy