Na co zwrócić uwagę wybierając suplementy diety?

Jedzenie jest najlepszym sposobem na uzyskanie wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Jeśli jednak uważamy, że dieta nie jest wystarczająca, suplementy mogą nam pomóc.

Dowiedz się, czego potrzebujesz?

Warto przy wyborze suplementów uwzględnić swoje potrzeby żywieniowe. W internetowym sklepie Swanson znajdziemy szeroki wachlarz suplementów. Ich wybór powinien być uzależniony od naszego wieku, rodzajów naszych posiłków, wszelkich schorzeń, jakie mamy, ewentualnych problemów zdrowotnych. Na przykład jeśli istnieje u nas prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy, lekarz może nam zalecić wapń i witaminę D. Jeśli jesteś kobietą, chcącą zajść w ciążę, ważne jest, abyś zażywała kwas foliowy, aby zapobiec niektórym wadom wrodzonym dziecka. Jeśli chcemy mieć zdrowsze serce, nasz suplement powinien zawierać kwasy tłuszczowe omega-3.

Kupuj inteligentnie

Należy mądrze wybrać suplement. Odróbmy zadanie domowe, sprawdźmy, na co działa każdy suplement, a także jakie jest jego ryzyko i korzyści. Niestety zbyt wielu ludzi wciąż jeszcze chwyta bezmyślnie suplement z półki, ponieważ słyszało o tym w telewizji lub od znajomego. W razie wątpliwości powinniśmy zapytać lekarza o radę. Zastanówmy się, jakie korzyści ma dany suplement, czy jego zażywanie wiąże się z ryzykiem, ile należy go brać i jak długo.
W pierwszej kolejności możemy pomyśleć o Swanson B complex. Zawiera kompleks witamin z grupy B. Suplement co prawda nie może stosowany jako substytut diety, jednak warto go zażywać, jeśli mamy niedobór witamin B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 8 =