Chcesz założyć monitoring? Kup ten sprzęt

Monitoring zdecydowanie warto posiadać w dzisiejszych czasach. Działa on nie tylko prewencyjnie, ale przede wszystkim odstraszająco. Dzięki obecności kamer każdy złodziej dwa razy się zastanowi, zanim wtargnie na naszą posesję. Gdy ich nie będzie, pojawi się okazja do włamania i obłowienia się. A jak doskonale wiemy, okazja czyni złodzieja.

Jak założyć monitoring?

System możemy założyć wynajmując usługi specjalistycznej firmy, ale możemy też zrobić to całkowicie samodzielnie. Jeżeli tylko będziemy zdawać sobie sprawę z wagi tego systemu dla naszego bezpieczeństwa i będziemy posiadać odpowiednie umiejętności manualne, z pewnością nam się uda. Na początku powinniśmy sobie kupić rejestrator.

Do niego podpięte będą wszystkie kamery, będzie on nagrywał z nich obraz i zajmował się przechowywaniem nagrań z wcześniejszych okresów, na tyle na ile pozwoli pamięć dyskowa. Wszystkie te funkcje posiada rejestrator BCS i taki można polecić jako niedrogi i solidny. Do domowej instalacji monitoringu będzie jak znalazł.

Montaż kamer i przewodów

Musimy następnie kupić sobie odpowiednią ilość kamer. Zadbajmy o to, by każdy fragment wokół naszego domu był przez nie widziany. Warto kupić sobie kamery o szerokim kącie i pozwalające się bezpośrednio wpiąć do sieci ethernet, co oszczędzi nam ciągnięcia przewodów, bo będziemy mogli w dużym stopniu wykorzystać naszą sieć domową. Dobrze nada się tutaj kamera IP Dahua i tym podobne.

Następnie rozprowadzamy przewody po domu, najlepiej po umieszczeniu kamery na ścianie zewnętrznej od razu przewiercić otwór do wnętrza i tam wprowadzić kabel. Dzięki temu złodziej nie będzie miał szansy dotrzeć do niego na zewnątrz i ewentualnie przeciąć, pozbawiając nas części ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 4 =