Jak odbudować koronę zęba?

Uszkodzoną koronę zęba można odbudować za pomocą nowej korony. Zabieg ten można wykonać w gabinecie stomatologicznym i trwa on zazwyczaj około godziny. Polega on na pobraniu wycisku zęba w celu przesłania go do laboratorium, które wykonuje korony na zamówienie.

Czym są wkłady koronowe?

Wkłady koronowe to rodzaj uzupełnienia protetycznego, które może być stosowane do naprawy uszkodzonych zębów. Wykonuje się je zazwyczaj z żywicy kompozytowej, porcelany lub złota i dopasowuje do górnej części zęba. Wkładkę przykleja się do powierzchni zęba za pomocą światłoutwardzalnego cementu żywicznego. W niektórych przypadkach wkłady koronowe mogą być również określane jako onlay lub caps. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ladentica.pl/wklady-koronowe-inlay-onlay/.

Proces odbudowy korony zęba

Krok 1: Badanie stomatologiczne
Przed wykonaniem korony na uszkodzonym zębie dentysta będzie musiał wykonać pewne pomiary i wyciski zębów. Pozwoli to na wykonanie w laboratorium korony na zamówienie. Może być również konieczne wykonanie zdjęć rentgenowskich lub innych badań, aby upewnić się, że nie ma żadnych uszkodzeń, które wymagają leczenia.

Krok 2: Założenie koron tymczasowych na wszystkie pozostałe zęby
Korony tymczasowe są stosowane podczas procesu odbudowy, abyś nie musiał się martwić o uszkodzenie zdrowych zębów podczas próby naprawy uszkodzonego. Jeśli masz więcej niż jedną uszkodzoną koronę, ten krok może być powtórzony kilka razy, ponieważ pracują nad każdym z nich indywidualnie, aż wszystkie zostaną przywrócone prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 11 =