Uszkodzoną koronę zęba można odbudować za pomocą nowej korony. Zabieg ten można wykonać w gabinecie stomatologicznym i trwa on zazwyczaj około godziny. Polega on na pobraniu wycisku zęba w celu przesłania go do laboratorium, które wykonuje korony na zamówienie.
Wkłady koronowe to rodzaj uzupełnienia protetycznego, które może być stosowane do naprawy uszkodzonych zębów. Wykonuje się je zazwyczaj z żywicy kompozytowej, porcelany lub złota i dopasowuje do górnej części zęba. Wkładkę przykleja się do powierzchni zęba za pomocą światłoutwardzalnego cementu żywicznego. W niektórych przypadkach wkłady koronowe mogą być również określane jako onlay lub caps. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ladentica.pl/wklady-koronowe-inlay-onlay/.
Krok 1: Badanie stomatologiczne
Przed wykonaniem korony na uszkodzonym zębie dentysta będzie musiał wykonać pewne pomiary i wyciski zębów. Pozwoli to na wykonanie w laboratorium korony na zamówienie. Może być również konieczne wykonanie zdjęć rentgenowskich lub innych badań, aby upewnić się, że nie ma żadnych uszkodzeń, które wymagają leczenia.
Krok 2: Założenie koron tymczasowych na wszystkie pozostałe zęby
Korony tymczasowe są stosowane podczas procesu odbudowy, abyś nie musiał się martwić o uszkodzenie zdrowych zębów podczas próby naprawy uszkodzonego. Jeśli masz więcej niż jedną uszkodzoną koronę, ten krok może być powtórzony kilka razy, ponieważ pracują nad każdym z nich indywidualnie, aż wszystkie zostaną przywrócone prawidłowo.