Jakim parametrom grzejnika należy się przyjrzeć, przed dokonaniem zakupu?

Kiedy budujemy lub remontujemy dom, bardzo ważną sprawą jest rozwiązanie sposobu ogrzewania. Dobór pieca o odpowiedniej mocy, rozprowadzenie instalacji oraz montaż odpowiednich grzejników. Każdy z tych elementów musi być dobrze przemyślany, właściwie wykonany a piec i grzejniki właściwie dopasowane do potrzeb. Szczególnie w przypadku grzejników należy dokładnie zaplanować ich zakup.

Odpowiedni sprzęt grzewczy w każdym pomieszczeniu

Grzejnik, który najczęściej znajduje się w pomieszczeniu pod oknem, powinien być przede wszystkim swoją wielkością i wydajnością dopasowany do potrzeb ogrzewanego pomieszczenia. Należy także zwrócić uwagę na sposób jego podłączenia. Dla przykładu grzejnik Purmo CV22 600×1400 jest przystosowany, aby podłączyć go z przewodami z dołu albo bezpośrednio ze ściany. Rozwiązanie takie powoduje, że instalacja jest niewidoczna i przez to pomieszczenie jest bardziej estetyczne.

Bardzo ważne jest też to aby instalowane grzejniki były dobrane zgodnie z projektem instalacji, który bierze pod uwagę wydajność pieca. Oczywiście niezwykle istotne jest estetyczne wykonanie samego grzejnika, co ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia, w którym się znajduje. Ważne jest również wyważenie ceny w stosunku do jakości produktu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 7 =