Jakiego języka obcego warto się uczyć?
Zainteresowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakiego języka obcego warto się uczyć?

Dla większości ludzi odpowiedzią jest angielski. Jest to najpopularniejszy drugi język na świecie, a wiele zawodów wymaga go jako podstawowej umiejętności. Jeśli jednak znasz już biegle angielski, poświęcanie czasu na naukę innego języka może nie mieć sensu – zwłaszcza jeśli nie planujesz często podróżować lub mieszkać za granicą.

Ale jeśli okaże się, że często podróżujesz lub mieszkasz w kraju, w którym angielski nie jest powszechnie używany, nauka innego języka może otworzyć nowe możliwości, a nawet uratować ci życie.

Oto kilka najbardziej przydatnych języków obcych do nauki:

Hiszpański

To nie przypadek, że hiszpański jest najbardziej popularnym językiem na świecie po angielskim. Mówi nim ponad 400 milionów ludzi na całym świecie, w tym około 100 milionów rodzimych użytkowników w samej Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. W Stanach Zjednoczonych jest około 35 milionów osób mówiących po hiszpańsku. I to jest dobry pomysł, aby ćwiczyć z partnerem każdego wieczoru przed snem; to pomoże wam obojgu lepiej spać.

Włoski

Językiem włoskim posługuje się około 70 milionów ludzi na świecie, w tym około 20 milionów rodzimych użytkowników w samych Włoszech. Jest to również język urzędowy w Szwajcarii, San Marino i Watykanie. Włoski ma bogatą tradycję literacką, która sięga XIII wieku; jest również źródłem wielu popularnych angielskich słów (w tym „cappuccino” i „macaroni”). Kurs włoskiego to doskonały sposób na naukę jednego z najpiękniejszych języków świata. Włoski jest często uważany za jeden z najłatwiejszych języków do nauki dla osób anglojęzycznych, częściowo ze względu na jego łacińskie pochodzenie.

Francuski

Francuski jest używany przez około 220 milionów ludzi na całym świecie, w tym około 60 milionów rodzimych użytkowników w samej Francji. Oprócz tego, że jest ważnym językiem urzędowym w wielu krajach (m.in. Belgia, Kanada i Szwajcaria), francuski jest popularnym drugim językiem w wielu innych krajach. Jest również jednym z oficjalnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych i NATO.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne?
Na co zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne?
Blask słońca może być szkodliwy dla twoich oczu, a jeśli nie nosisz okularów przeciwsłonecznych, może to prowadzić do poważnych problemów […]
Jakie urządzenia będą potrzebne do prowadzenia sklepu stacjonarnego?
Jakie urządzenia będą potrzebne do prowadzenia sklepu stacjonarnego?
Jednym z pomysłów na posiadanie własnego biznesu jest otwarcie sklepu stacjonarnego, czyli punktu sprzedażowego zlokalizowanego pod konkretnym adresem fizycznym. Może […]
Lepsze felgi aluminiowe czy stalowe?
Lepsze felgi aluminiowe czy stalowe?
Felgi są niezwykle ważnymi częściami samochodu osobowego, ponieważ odpowiadają za stabilność opon oraz sprawne wentylowanie elementów układu hamulcowego (np. przewodów […]
Ostatnie wpisy