W jaki sposób współczesne peruki różnią się od tych sprzed paru dekad?

Sztuczne peruki z włókna bambusowego noszono już w starożytnym Egipcie. W XV wieku w Europie takie nakrycia głowy wykonywano z białego i żółtego jedwabiu, a utrwalano kurzymi jajami. Kiedy stały się jednak elementem stylowym na francuskim dworze, zaczęto wykorzystywać naturalne włosy ludzkie i z nich tworzyć całą gamę kolorystyczną peruk naturalnych. Włosy pozyskiwano między innymi od polskich i niemieckich młodych dziewczyn.

Jak zmieniała się peruka na przestrzeni lat

Pod koniec XVII wieku noszono już peruki farbowane, kręcone i perfumowane lawendą. W Wielkiej Brytanii na przykład stosowano mąkę, aby ukryć przetłuszczanie, a oliwą i pudrem starano się zamaskować miejsce łączenia z czołem. Były to domowe sposoby na zabezpieczenie fryzur, które były słabej jakości i mało wytrzymałe. Mankamentem była też wyraźnie zarysowana granica między czołem a peruką.

Peruka dzisiaj

Obecnie peruki, oraz ich pielęgnacja w niczym nie przypominają metod stosowanych w dawnych epokach. Zarówno naturalne, jak i syntetyczne są łatwe w pielęgnacji i prezentują się szykownie przez cały dzień. Odpowiednie zabiegi kosmetyczne sprawiają, że raz kupione posłużą kilka lat. Zabiegi sprowadzają się do mycia, nakładania preparatów ochronnych, suszenia i obcinania w przypadku peruk naturalnych.

Największym powodzeniem wśród pań cieszą się peruki w kolorze blond, jak na przykład dostępne na stronie: https://tukkahouse.com/peruki/peruki-naturalne/blond/. Z propozycji zakupu takich ozdób głowy korzystają nie tylko osoby po przykrych doświadczeniach z utratą włosów. Klientami są również ludzie, którzy postanowili spektakularnie odmienić swój wizerunek, nie niszcząc przy tym swoich własnych włosów, decydują się na taki krok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − sześć =