Jakie urządzenia pozwolą na lepsze oglądanie filmów?
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie urządzenia pozwolą na lepsze oglądanie filmów?

Zdecydowana większość naszych rodaków posiada w domu telewizor, ale w ostatnich latach da się zauważyć pewien trend. Otóż coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego odbiornika telewizyjnego na rzecz korzystania z serwisów VOD na komputerach czy laptopach, monitorów interaktywnych, a także specjalnych projektorów, dających namiastkę wrażeń dostępnych dotychczas tylko na sali kinowej.

Dwa nowoczesne rozwiązania, które warto znać

Jedną z ciekawych alternatyw dla klasycznego telewizora jest monitor interaktywny 65 cali, który posiada ekran reagujący na dotyk – tak samo jak smartfon lub tablet. Istnieje jednak kilka zasadniczych różnic, które czynią z tego urządzenia coś więcej niż tylko tv z dodatkową opcją.

Po pierwsze, może się ono poszczycić hartowaną szybą ochronną, zabezpieczającą ekran przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami. Po drugie, posiada specjalistyczny panel LCD, charakteryzujący się zwiększoną żywotnością. Po trzecie, ogromna powierzchnia ekranu zapewnia dużo lepsze wrażenia z oglądania filmów czy seriali.

Zamiast telewizora czy monitora można również wstawić do salonu specjalny projektor, umożliwiający wyświetlanie obrazu o wielkości nawet 120 cali (zajmuje niemal pół ściany). Siedząc w pokoju przed tak dużym ekranem poczujemy się więc niemal jak na sali kinowej.

Projektory do kina domowego, zwłaszcza te najbardziej nowoczesne dostępne na https://avpoint.pl/projektory-do-kina-domowego, dają niezwykle jasny obraz o rozdzielczości 4K i posiadają oświetlenie LED, pozwalające na codzienne korzystanie ze sprzętu nawet przez 8 lat bez konieczności wymiany żarówki.

Jeśli nie stać nas na tak drogie rozwiązanie, to z powodzeniem możemy kupić budżetowy projektor już za 200 albo 300 złotych, który jednak będzie się odznaczał wyraźnie słabszymi parametrami wyświetlanego obrazu i mniejszą wygodą w użyciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy buty ślubne muszą być białe?
Czy buty ślubne muszą być białe?
Dzień ślubu i wesela to dla każdej kobiety dzień wyjątkowy. Nic więc dziwnego, że chcemy w tym dniu wyglądać jak […]
Sprzedaż samochodu w skupie aut – kiedy warto to zrobić?
Sprzedaż samochodu w skupie aut – kiedy warto to zrobić?
Doświadczeni kierowcy często jeżdżą jednym samochodem przez wiele lat, ale nawet w przypadku najbardziej wytrzymałego auta, w końcu przychodzi czas […]
Taśma LED – jakie ma zalety?
Taśma LED – jakie ma zalety?
Taśma LED to pasek z diodami emitującymi światło. Występuje w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Ten rodzaj oświetlenia jest często […]
Ostatnie wpisy