Jak dobrać ładowarkę do telefonu?

Kupując jakiekolwiek urządzenie przenośne – czy będzie to smartfon, tablet –  każdy chciałby, aby było ono szybkie, a znajdująca się wewnątrz bateria nie wymagała ładowania kilka razy dziennie. Obok zatem samego sprzętu ogromną rolę odgrywa ładowarka. To od niej zależy, jak szybko nasz smartfon się naładuje, a dobrze dobrana – zadba o stan baterii i spowolni jej starzenie się. Choć zazwyczaj dołączona do telefonu firmowa ładowarka jest dość dobrym rozwiązaniem, często z tych czy innych powodów dochodzimy do wniosku, że potrzebujemy czegoś innego. 

Rodzaje ładowarek – indukcyjne czy na kabel?

Linia podziału przebiega między ładowarkami podłączanymi do urządzenia za pomocą kabla – choćby takiego, jak obecnie najpowszechniej wykorzystywana w smartfonach przejściówka USB C, oraz ładowarkami indukcyjnymi – ładującymi baterię bezprzewodowo. Choć to drugie rozwiązanie brzmi wprost cudownie – brak kabli oznacza większy porządek i większą trwałość portu USB niewiele telefonów wykorzystuje to rozwiązanie, ponadto jest ono znacząco mniej wydajne niż ładowanie kablem. Ciekawym rozwiązaniem na sporą część problemów związanych z okablowaniem są ładowarki z kablami o magnetycznej końcówce. W tym rozwiązaniu w telefonie umieszczamy adapter – przejściówkę USB C lub innego rodzaju, a końcówka kabla ładującego sama odnajdzie magnes.

Ważne jest, by sprawdzić zalecany przez producenta prąd ładowania – w starszych telefonach nie przekraczał 1A. Jednak wzrost prądożerności urządzeń wymusił stosowanie coraz pojemniejszych baterii do telefonów takich, jak na przykład te, które są dostępne na https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-telefonow-199.html. W nowszych telefonach możemy spotkać możliwość ładowania prądem 2 a nawet 3A. Jednak uwaga – im wyższy prąd ładowania, tym krótsze życie baterii, jeżeli nie jest do tego przystosowana. Tu sprawdzą się inteligentne ładowarki, które analizując parametry odbiornika, jakim jest bateria, potrafią dobrać najwłaściwszy prąd ładowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + dziewiętnaście =