Turbosprężarka w samochodzie – jakie ma zalety?

Turbosprężarki to urządzenia, które zwiększają moc wyjściową silnika. Mogą być stosowane w celu zapewnienia dodatkowej mocy dla samochodów o wysokiej wydajności lub w celu zwiększenia oszczędności paliwa i emisji zwykłych pojazdów.

Turbosprężarki są używane do zwiększenia wydajności silnika, ponieważ sprężarka turbosprężarki jest zasilana przez gazy spalinowe z silnika, a nie bezpośrednio przez sam silnik. Oznacza to, że gdy tylko naciśniesz pedał gazu, nie ma opóźnienia w uzyskaniu dodatkowej mocy z turbosprężarki – natychmiast wytwarza ona doładowanie.

Zalety turbodoładowania:

Więcej koni mechanicznych 

Turbosprężarka może zapewnić do 10 razy większy przepływ powietrza niż silnik może wytworzyć sam, co skutkuje większą mocą koni mechanicznych i momentem obrotowym (siłą uciągu). Samochód z turbodoładowaniem o podobnej objętości skokowej (objętość skokowa odnosi się do wielkości silnika) jak jego wolnossący odpowiednik może szybciej przyspieszać i szybciej pokonywać wzniesienia dzięki zwiększonej mocy.

Lepsza oszczędność paliwa 

Turbodoładowanie pozwala silnikom pracować przy niższych prędkościach, jednocześnie produkując dobre ilości mocy. Powoduje to poprawę efektywności paliwowej w stosunku do silników wolnossących, które muszą pracować ciężej przy niskich obrotach ze względu na ich ograniczoną zdolność przepływu powietrza.

Jeśli jesteś zainteresowany taką usługą, to regeneracja turbosprężarek Poznań, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =