Krzesła czy fotele – co wstawić do salonu?

Urządzanie salonu to dla nas nie lada wyzwanie, ponieważ jest on miejscem, gdzie musimy czuć się komfortowo, ale zarazem chcemy, by całość wyglądała elegancko. Często stajemy przed dylematem, czy w naszym salonie umieścić wygodne fotele, czy też zdecydować się na bardziej mobilne i przystępne krzesła drewniane. Te drugie są łatwiejsze w przestawianiu – w razie potrzeby możemy je też przenieść do innego pomieszczenia, by zrobić miejsce innym meblom.

Łatwo je też ustawić przy stole i w razie potrzeby dostawić kolejne. Dobrze jest posiadać w domu kilkanaście jednakowych krzeseł. W ten sposób w razie niespodziewanej wizyty gości możemy ich posadzić przy stole, unikając zawstydzenia związanego z tym, że część gości siedzi na innych krzesłach. Ich duży wybór oferuje m.in. Orion.

Jakie zalety mają fotele?

Nie da się ukryć, że wiele osób wciąż preferuje fotele kosztem krzeseł. Jeszcze w poprzedniej epoce były one synonimem luksusu, a salon, który posiadał duże fotele uchodził za bardzo elegancki. Podobnie rzecz miała się na początku XXI wieku, kiedy to zapanowała moda na meble skórzane, które również były uważane za niezwykle dostojne. Często łączone były w jednym komplecie z kanapami.

Dziś fotele również są stałym elementem wystroju wnętrz, ale ich charakter jest bardziej zróżnicowany. Tradycyjne, wielkie fotele powoli zastępują takie typu finka, które są mniejsze i łatwiejsze w przestawianiu. Bez względu na jego wygląd niemal każdy z nas uwielbia moment, kiedy po ciężkim dniu może rozsiąść się wygodnie w fotelu i obejrzeć ulubiony program.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × dwa =