Dlaczego przeprowadza się badania PT w przemyśle?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego przeprowadza się badania PT w przemyśle?

Badania PT mogą być stosowane do sprawdzenia jakości produktu. Może być również stosowany do sprawdzenia, czy produkt został wyprodukowany zgodnie ze specyfikacją. Ale, skąd wiesz, czy Twój produkt nadaje się do użytku? Skąd wiesz, czy twój produkt spełnia normy jakościowe, czy nie? Cóż, to jest to, gdzie badania PT przychodzą z pomocą.

Badania PT: Dlaczego?

PT oznacza testowanie procesu i odnosi się do rodzaju testów, które są wykonywane na gotowym produkcie. Celem badań PT jest zapewnienie, że produkt końcowy spełnia wszystkie wymagania i specyfikacje.

Testowanie procesu a testowanie produktu: Jaka jest różnica?

Testowanie procesu różni się od testowania produktu na kilka sposobów:

Testowanie procesu dotyczy procesów, podczas gdy testowanie produktu dotyczy produktów. Na przykład, jeśli mamy proces produkcyjny, który produkuje 100 jednostek pewnego komponentu każdego dnia, wtedy będziemy wykonywać testy procesowe na tych 100 komponentach każdego dnia. W przeciwieństwie do tego, jeśli mamy linię produkcyjną, która produkuje 1 milion sztuk rocznie, wtedy przeprowadzimy testy produktu na wszystkich tych milionach sztuk na raz po ich wyprodukowaniu przez naszą linię produkcyjną.

Testy procesu są zazwyczaj wykonywane na wielu etapach linii montażowej, podczas gdy testowanie produktu odbywa się zazwyczaj na końcu linii montażowej.

Testowanie procesu skupia się na tym, czy produkujemy prawidłową liczbę jednostek dziennie, podczas gdy testowanie produktu skupia się na tym, czy tworzymy produkty dobrej jakości, które spełniają oczekiwania klienta.

Aby wdrożyć następujące rozwiązanie wystarczy skorzystać z witryny https://ndtgorka.com.pl/badania-penetracyjne/, która ma w swojej ofercie kompleksowe badania PT.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tajemnicze działaniu kamieni szlachetnych
Tajemnicze działaniu kamieni szlachetnych
Wiara w magiczną moc kamieni sięga już czasów starożytnych. Od wieków niektórym minerałom przypisywane są niesamowite właściwości, które sprawiają, że […]
Zalety posiadania skórzanych butów
Zalety posiadania skórzanych butów
Obuwie wykonane z naturalnej skóry od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Kosztuje co prawda więcej niż modele z materiałów […]
Jak powinno być oznakowane miejsce, w którym remontowana jest droga?
Jak powinno być oznakowane miejsce, w którym remontowana jest droga?
Remonty dróg to bardzo ważne czynności mające na celu poprawę stanu dróg w naszym kraju. Polegają one na likwidacji ubytków […]
Ostatnie wpisy