Cienie do powiek – co musisz o nich wiedzieć?

Używanie cieni do powiek to już niemal porządek dzienny dla większości kobiet. Są one elementem, bez którego dobry makijaż jest praktycznie niemożliwy do wykonania. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać je mądrze i świadomie.

Na co zwrócić uwagę kupując cienie?

To, jakie cienie do powiek wybierzemy, w dużej mierze będzie zależało od tego, jaki makijaż zamierzamy wykonać i po drugie – jakie są nasze osobiste preferencje. Naturalne jest, że do makijaży na co dzień wybierzemy inne kosmetyki niż do makijaży mocnych i wieczorowych.

Na rynku istnieje wiele firm oferujących cienie we wszystkich kolorach, odcieniach, rodzajach i wariantach. Jak więc wybrać z nich coś dla siebie, gdy już wiemy czego nam potrzeba? Najlepiej sięgnąć po produkty znanej firmy, jak chociażby Makeup Revolution, które będą dla nas łatwo dostępne, a przy tym spełnią nasze oczekiwania. Jednym z podstawowych elementów przy wyborze cieni idealnych powinna być ich trwałość – dobre cienie nie powinny od razu ścierać się z powiek, a ich kolor powinien się długo utrzymywać.

Następnym kryterium będzie ich krycie i koloryt. Cienie do powiek powinny mieć wyraziste kolory, tak aby już po nałożeniu niewielkiej ich ilości uzyskać pożądany efekt. Cienie, które nie szczycą się wysoką jakością, często nawet przy nakładaniu ich na powiekę po raz trzeci lub czwarty nie dadzą koloru, który prezentują na opakowaniu. Warto też zwrócić uwagę na ich osypywanie się, co może być uciążliwe. Jeśli zakupiony przez nas kosmetyk będzie należał do takiej grupy produktów, to trzeba będzie zmierzyć się z problemem ciągłego ocierania z twarzy, szczególnie okolic pod oczami, drobinek takiego cienia, co wygląda bardzo nieestetycznie oraz szybko staje się kłopotliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − 2 =