Chirurgia jamy ustnej – jakie zabiegi wykonuje?

Chirurgia jamy ustnej to specjalistyczna dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem lub leczeniem chorób, urazów i schorzeń, które dotyczą jamy ustnej. Jest to podspecjalność stomatologii. Chirurdzy jamy ustnej skupiają się na leczeniu chirurgicznym chorób i urazów, które wpływają na struktury w jamie ustnej, twarzy i szyi. Diagnozują i leczą również problemy z mową, żuciem i połykaniem. Często ściśle współpracują z innymi specjalistami, aby zapewnić swoim pacjentom kompleksową opiekę.

Jakie są niektóre powszechne zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej?

Do najczęstszych zabiegów wykonywanych przez chirurgów jamy ustnej należą:

Usuwanie zębów mądrości (ekstrakcja) 

Kiedy zęby mądrości nie rosną prawidłowo lub wchodzą krzywo, mogą powodować ból, infekcje i uszkadzać inne zęby. Usuwanie zębów mądrości jest jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych przez chirurgów jamy ustnej.

Przeszczepianie kości 

Przeszczepianie kości jest stosowane w celu wypełnienia przestrzeni po brakujących zębach po ekstrakcji lub innych zabiegach stomatologicznych. Materiał przeszczepu kości pomaga utrzymać nowe protezy w bezpiecznym miejscu do czasu całkowitego wyleczenia jamy ustnej po ekstrakcji lub zabiegu wykonanym na kości szczęki. Zabieg ten może być połączony z operacją wszczepienia implantów w celu zwiększenia stabilności nowych protez umieszczonych po ekstrakcji.

Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółami, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://dentysta-stomatolog.konin.pl/chirurgia-stomatologiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =