Charakterystyczne cechy mebli wykonanych w stylu skandynawskim
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Charakterystyczne cechy mebli wykonanych w stylu skandynawskim

Skandynawski design to trend, który można zastosować do różnych przedmiotów codziennego użytku: od aranżacji wnętrz po wzornictwo przemysłowe. Pomimo tego, że trend ten jest dość popularny, niewiele osób wie, co sprawia, że styl skandynawski jest tak wyjątkowy.

Istnieje kilka cech, które można znaleźć w meblach skandynawskich. 

Minimalizm i proste wzornictwo

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz jest prostota i minimalizm. Główną cechą tego stylu jest brak zbędnych detali, dzięki czemu jest on bardzo wygodny i praktyczny.

Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów

Drugą charakterystyczną cechą mebli skandynawskich są wysokiej jakości materiały: drewno, skóra i metal. Materiały te są często wykorzystywane przez projektantów, ponieważ są trwałe i jednocześnie długowieczne. Poza tym nadają elegancki wygląd przestrzeni domowej lub biurowej, jeśli są połączone z innymi materiałami, takimi jak szkło czy marmurowe blaty.

Praktyczne meble użytkowe

Trzecią charakterystyczną cechą mebli skandynawskich jest ich funkcjonalność – większość elementów ma wielozadaniowe zastosowanie, więc możesz je wykorzystać do różnych celów, na przykład do siedzenia lub przechowywania. Jest to bardzo praktyczne, zwłaszcza w przypadku małych mieszkań. 

Wytrzymałe nawet przez wiele lat

Meble skandynawskie znane są również z tego, że są trwałe i długowieczne, co oznacza, że Twoja inwestycja zwróci się w przyszłości. Z tego względu skandynawskie komody są w stanie przetrwać przez wiele lat, wręcz w nienaruszonym stanie, wyglądając przy tym jak mebel, który został co dopiero nabyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rolety i plisy jako użyteczna dekoracja wnętrz
Rolety i plisy jako użyteczna dekoracja wnętrz
Rolety wewnętrzne to osłony okienne, po które chętnie sięgają Polacy. W sprzedaży dostępnych jest wiele ciekawych produktów, które są nie […]
Idealny prezent dla każdego miłośnika gór
Idealny prezent dla każdego miłośnika gór
Każdy, kto chciałby wręczyć prezent miłośnikowi gór i aktywnego wypoczynku wie, jak trudno się na coś zdecydować. Na rynku jest […]
Jak przygotować łóżko?
Jak przygotować łóżko?
Wygodne i ergonomiczne łóżko to podstawa dla spokojnego i regenerującego snu. Kupując nowe wyposażenie sypialni warto przemyśleć każdy szczegół, który […]
Ostatnie wpisy