Jakiego typu baterie będzie trzeba nabyć do nowego domu?

Starając się wybrać odpowiednio bateria umywalkową niejednokrotnie możemy poczuć się przytłoczeni. Okazuje się jednak, iż ich podział jest stosunkowo prosty a znając go bez trudu znajdziemy baterie odpowiednią do naszych potrzeb. 

Rodzaj montażu

Pierwszym z kryteriów, na jaki natknąć możemy się podczas zakupu jest sposób zamontowania baterii. Do najpopularniejszych należą baterie stojące, montowane bezpośrednio w otworze misy umywalkowej. Zbliżoną grupę stanowią baterie wolnostojące. Różnią się one tym, iż montowane są nie w umywalce a w blacie obok niej. Duży ich wybór znaleźć możemy między innymi w sklepie https://armatura24.pl/baterie-umywalkowe-nablatowe. Nieco rzadziej stosowaną w przypadku armatury umywalkowej grupę baterii stanowią baterie ścienne pod i natynkowe. Są one atrakcyjne wizualnie jednak wymagają podłączenia bezpośrednio do instalacji wodnej

Sposób obsługi

Drugim z kryteriów, na jakie możemy się natknąć jest to determinujące sposób użytkowania danej baterii. Do wciąż popularny chodź już nieco archaicznych należą baterie dwuuchwytowe. Za sterowanie ciepłą i zimną wodą odpowiadają w niej dwie niezależne gałki. Najpopularniejszym rozwiązaniem są jednak dziś baterie jednouchwytowe. Za pomocą jednej gałki sterujemy zarówno ciśnieniem wody, jak i temperaturą. Dla bardziej wymagających użytkowników wielu producentów przewidziało też baterie samozamykające czy sterowane elektronicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 19 =