Przenośniki magazynowe — co warto o nich wiedzieć?

Podczas poszukiwań wyposażenia magazynu twoją uwagę przykuły systemy przenośników przemysłowych? Takie urządzenia w ostatnim czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego zdecydowanie warto poznać je nieco lepiej. Sprawdź, czym są przenośniki magazynowe, jakie są ich rodzaje i dlaczego warto w nie zainwestować.

Czym są przenośniki magazynowe?

Przenośniki przemysłowe są nowoczesnym systemem transportowym, który umożliwia samoczynne przesuwanie się ładunku. Przeważnie są zbudowane z konstrukcji wsporczej ze stali i elementu nośnego, który może mieć formę np. taśm, rolek bądź łańcuchów. Przenośniki magazynowe działają w oparciu o siłę grawitacji, ale możliwe jest też postawienie na napęd silnikowy. 

Rodzaje przenośników magazynowych

Zazwyczaj przenośniki magazynowe dzieli się ze względu na typ elementu nośnego. Można zatem wyróżnić systemy rolkowe i taśmowe. Ponadto dość często wyróżnia się przenośniki z napędem i bez napędu, nawiązując tym samym do sposobu wprawiania w ruch elementów nośnych. W ofercie sklepu online META oprócz przenośników poziomych można znaleźć również systemy pionowe, które umożliwiają przemieszczanie ładunku pomiędzy różnymi kondygnacjami ciągów transportowych.

Zalety przenośników magazynowych

Dzięki zastosowaniu przenośników magazynowych można zastąpić np. wózki widłowe i windy towarowe. Ponadto takie rozwiązanie umożliwia automatyzację pracy firmy, a także zwiększenie wydajności. Na dodatek zmniejszeniu ulega ryzyko uszkodzenia ładunku podczas transportu z wykorzystaniem ludzkiej siły roboczej. Możliwe jest też obniżenie kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − dwa =