Modelowy strój kucharzy i kelnerów

Kucharze i kelnerzy powinni nosić specjalny strój, który podkreśla znaczenie ich zawodu, dodaje elegancji i wyróżnia ich na tle innych osób. W przypadku kucharza, który jest najważniejszą osobą w kuchni, strój zapewnia także bezpieczeństwo podczas pracy i potrzebny komfort.

Jak wygląda strój kucharza i kelnera?

Ubiór kucharza zapewnia wysoką higienę w trakcie pracy w kuchni. Wykorzystane do jego produkcji są materiały, które nie odkształcają się w czasie prania. Łatwo się je prasuje i nie niszczą się one tak szybko. Na kitlu kucharza znajduje się zazwyczaj logo danego lokalu. Strój szefa kuchni nie powinien być zbyt obcisły, żeby nie krępował ruchów. Duże znaczenie mają buty, które koniecznie muszą być antypoślizgowe i bezpieczne. Ponadto, każdy kucharz posiada specjalną czapkę, posiadającą znaczące walory estetyczne. W branżowych sklepach dostępny jest bardzo szeroki wybór fasonów i modeli. Z pewnością więc znajdziesz fartuchy kucharskie w dowolnym stylu.

Strój kelnera jest zależny od renomy restauracji. Jednak niezależnie od lokalu, odzież powinna być dopasowana, wygodna i schludna. Nie może ona być zbyt krzykliwa. W bardziej eleganckich miejscach wymagany jest wręcz smoking. Kelnerzy bardzo często noszą tzw. zapaski kelnerskie. Zwykle są one wykonane z tkaniny najwyższej jakości i posiadają funkcjonalne kieszenie. Dużo lepiej wygląda, kiedy cała załoga ubrana jest w tym samym stylu. Warto zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości zapaski kelnerskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 4 =