Kroje strojów kąpielowych dla ciężarnych kobiet

Dopasowanie stroju na plażę to ważna kwestia. W przypadku kobiet w ciąży jeszcze większe znaczenie ma wybór odpowiedniego stroju kąpielowego. Musi on skutecznie maskować wystający brzuszek i nadprogramowe kilogramy, a jednocześnie zapewniać maksymalną wygodę. Godne polecenia jest m.in. monokini push up, czyli kostium jednoczęściowy z usztywnionym stanikiem idealnie stabilizującym piersi i nadającym im ładny kształt. 

Bikini to kiepski pomysł

Ciężarne kobiety powinny zrezygnować ze strojów kąpielowych typu bikini, ponieważ nadmiernie eksponują one brzuch i narażają go na bezpośredni kontakt z piaskiem oraz chłodną wodą. Oba te czynniki mogą powodować podrażnienie skóry. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie tankini, czyli strój składający się z luźnej góry (najczęściej jest to koszulka na ramiączkach) oraz klasycznych fig. Jego ogromną zaletą jest to, że z jednej strony nie opina brzucha, z drugiej zaś w pełni go zakrywa. Nie powoduje przy tym dyskomfortu w postaci obcierania czy opinania. Najlepiej sprawdzi się jednolity kolorystycznie lub wzorzysty model z usztywnieniem na biuście i średniej wielkości wycięciem na plecach. Kupimy go w tym sklepie online: https://miandmolly.pl/collections/stroje-kapielowe-dla-kobiet-w-ciazy.

Alternatywą są wspomniane już kostiumy typu monokini, zestawy złożone z luźnych spodenek i koszulki, a także zwiewne tuniki sięgające maksymalnie do połowy uda. Dodajmy, że w sytuacji wyboru tradycyjnego bikini należy koniecznie zaopatrzyć się w pareo, czyli chustę nieco przypominającą plażową sukienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 18 =