Jakie światło jest najlepsze dla naszych oczu?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie światło jest najlepsze dla naszych oczu?

Ze światłem mamy kontakt każdego dnia, jednak większość ludzi nie zastanawia się nad tym, jak różne rodzaje oświetlenia mogą wpływać na ogólny stan zdrowia.

Od światła zależy to jak żyjemy

Oświetlenie jest https://loftlight.pl/ jednym z najczęstszych czynników środowiskowych, które mogą wywoływać bóle głowy i migreny. Jest to również ważny czynnik wpływający na jakość snu. Niektóre badania sugerują nawet, że ekspozycja na światło przed snem może wpływać na nasz rytm okołodobowy – co jest związane z wieloma problemami zdrowotnymi, takimi jak depresja, lęk, choroby serca.

Rodzaj światła, na które jesteśmy narażeni w pracy lub w domu, wpływa na zdolność naszego organizmu do wytwarzania melatoniny – hormonu regulującego nasz cykl snu – dlatego tak ważne jest, abyśmy wzięli pod uwagę jego wpływ na nasze zdrowie.

Najlepiej dostosowywać ilość światła do konkretnych potrzeb

To, ile światła potrzebujemy do funkcjonowania, zależy od pory dnia i tego, co robimy. Na przykład, jeśli czytasz książkę, możesz zmniejszyć ilość światła poprzez przyciemnienie lampy lub wyłączenie dodatkowych świateł, które znajdują się w pomieszczeniu. Jeśli jednak gotujesz obiad i nie chcesz mrużyć oczu do piekarnika, być może lepiej będzie, jeśli w kuchni będzie jaśniej.

Tak naprawdę istnieje wiele różnych rodzajów światła. Na jednym końcu spektrum znajduje się światło ultrafioletowe, które może uszkodzić nasze oczy i spowodować zaćmę. Na drugim końcu spektrum jest światło podczerwone, którego nie widzimy, ale może ono wnikać w tkanki głęboko w naszym ciele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Okulary, a może soczewki kontaktowe?
Okulary, a może soczewki kontaktowe?
Czym są soczewki? Kontakty to małe krążki, które nakłada się na rogówkę (przezroczystą, kopulastą powierzchnię oka). Pomagają one skorygować problemy […]
Portfele dla niej i dla niego
Portfele dla niej i dla niego
Portfel, zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, jest niezbędnym przedmiotem. To właśnie tu przechowywane są pieniądze, karty płatnicze, dokumenty czy […]
Jakie produkty powinny znaleźć się w dobrej herbaciarni?
Jakie produkty powinny znaleźć się w dobrej herbaciarni?
Herbaciarnia kojarzy się ze spokojem i relaksem ze szczyptą luksusu. Klient oczekuje atmosfery jednocześnie przytulnej i nienachalnie eleganckiej. Aby stworzyć […]
Ostatnie wpisy