Czym różni się ekogroszek od innych form opału i czy jest opłacalny?

Ekogroszek różni się od innych form paliwa, ponieważ jest on pochodną odzyskiwaną z węgla kamiennego. Od innych form opałów różni się mniejszym, negatywnym wpływem na środowisko, oraz jest przystępniejszy cenowo.

Zasadniczo ekologiczny węgiel 1:1

Ekogroszek może być używany w taki sam sposób jak zwykły węgiel. Spalając się wytwarza ciepło i energię, którą można wykorzystać do efektywnego ogrzewania domostwa.

Jak wspomnieliśmy, ekogroszek góra powstaje z węgla kamiennego a proces jego odzyskiwania, w żaden sposób nie oddziałuje na środowisko. Co ciekawe, jest on bardziej ekologiczny niż węgiel, jednocześnie uzyskując identyczną lub porównywalną do niego wydajność.

W procesie jego odzyskiwania z węgla odchudzany jest on o poboczne elementy swojej masy, które w przypadku węgla produkują większą ilość substancji, które pogłębiają problem globalnego ocieplenia. Wybierając ekogroszek góra, nie tylko zmniejszamy swój ślad węglowy, ale jednocześnie wciąż mamy dostęp do efektywnej formy ogrzewania.

Dostępny i tańszy

Co charakteryzuje ekogroszek góra, to jego stabilność spalania, większa dostępność niż w przypadku węgla kamiennego oraz niższa cena, dzięki czemu osoby, które znajdują się w gorszej sytuacji finansowej, wciąż mogą pozwolić sobie na wydajne paliwo dla swoich domów.

Niektóre badania dowodzą nawet, że ekogroszek produkuje więcej energii niż zużywa w procesie spalania. Za co możemy docenić ekogroszek, to przede wszystkim brak szkodliwych chemikaliów, które można zaobserwować w przypadku co po niektórych innych form ogrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + dziesięć =