Jak wybrać oświetlenie do mieszkania?

Wybór właściwego oświetlenia do mieszkania bywa trudny. Rynek pełen jest różnego rodzaju systemów, możemy przebierać w ciekawych ofertach, lecz podjęcie właściwej decyzji przy zakupach często okazuje się problematyczne. Poza tym, że lampy różnią się nie tylko wyglądem zewnętrznym, mają one także różną barwę światła. Na co zatem się zdecydować aby nasze mieszkanie wyglądało stylowo a jednocześnie przytulnie? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Dopasuj lampę do charakteru całego wnętrza

Jakiekolwiek pomieszczenie projektujemy, jego styl powinien stanowić spójną całość. Stąd też właściwe oświetlenie może stać się klamrą spinająca cały projekt. Pokój zaprojektowany w klasycznym stylu najlepiej będzie wyglądał z lampami o dość tradycyjnym wyglądzie, podczas gdy lampy nowoczesne sprawdzą się w pomieszczeniach o bardziej nowoczesnym charakterze lub w loftach.

Ciekawym produktem na rynku są lampy nowoczesne nawiązujące do tych, których używano dawniej na przykład w fabrykach. Styl retro idealnie uzupełni aranżację loftu. Warto także właściwie oświetlić istotne miejsca w pomieszczeniach. W jadalni, spory żyrandol powinien zawisnąć nad stołem, ale dobrze jest również podkreślić pojedyncze elementy wystroju stosując lampki punktowe. Wiele tego rodzaju produktów można znaleźć na https://lightfactory.com.pl/lampy-retrovintage-cat-103.

W ten sposób można na przykład wyróżnić znajdujące się w pokoju dzieła sztuki. Przy fotelu, gdzie czytamy, przyda się elegancka lampa, zaś w kuchni, poza głównym oświetleniem stołu, warto zamontować lampki przy blatach roboczych. Łazienka z kolei wymaga dodatkowego doświetlenia lusterka.

Zwróć uwagę na barwę światła i jego natężenie

Planując zakup oświetlenia warto także zwrócić uwagę na natężenie światła i jego barwę. Lampy o intensywnym, zimnym świetle, dobrze doświetlają na przykład blat roboczy. Nie nadają się one jednak do miejsc, gdzie chcemy stworzyć bardziej nastrojową atmosferę. Tam lepiej zamontować lampę, która daje barwę żółtą lub ciepłą białą. Dobrze jest zdecydować się na kilka źródeł światła o różnym natężeniu tak żeby można było dostosowywać je do swoich potrzeb w danej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − sześć =