Jak zapewnić dziecku świetną zabawę w deszczowe popołudnie?

Zgodnie ze słowami starej już piosenki „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Kiedy nie mogą wyjść na świeże powietrze muszą zorganizować sobie zajęcia w domu, takie, które będą atrakcyjne, a jednocześnie angażujące aktywność dziecka. Dorośli mogą zachęcić swoją pociechę do ciekawej zabawy, a najlepiej jeśli również wezmą w niej udział. Niezwykle pomocne będą tu wszelkiego rodzaju zabawki, przybory do pisania, czy rysowania, a także mebelki i inne przedmioty.

Sprzęty i zabawki

W zaproponowaniu dziecku ciekawej zabawy mogą pomóc różnego rodzaju sprzęty, czy zabawki sensoryczne. Wiele radości i zachętę do aktywności fizycznej dostarczyć mogą drabinki zamontowane na jednej ze ścian. Są one niezwykle pomocne podczas różnorodnych ćwiczeń gimnastycznych, czy wspinania się. Inną ciekawą propozycją jest tipi indiańskie dla dzieci, które pozwala stworzyć cichy kącik, albo też być główną atrakcją podczas zabaw tematycznych. Pomysłów na jego wykorzystanie jest nieograniczona ilość. Zaś pokój dziewczynki warto wyposażyć w domek i mebelki dla lalek, które dostarczą wiele radości i pomogą stworzyć świetną i lubiana zabawę „w dom”.

 Zabawy manipulacyjne

Inne pomysły związane z zajęciami dla dzieci to wszelkiego rodzaju działania manipulacyjne, rysowanie, malowanie czy też lepienie. Rozwijają one sprawność rączek, a także uwagę, spostrzegawczość i wyobraźnię. Proponując dziecku takie zabawy można wykorzystać nie tylko farby czy plastelinę ale również mnóstwo rzeczy, które wydają się już niepotrzebne. Mogą to być na przykład stare włóczki czy nitki, które przydadzą się podczas kreatywnych zajęć. Zaś puste pudełka kartonowe pomogą stworzyć ciekawe przestrzenne formy, na przykład domki, czy skrytki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × cztery =