Efektywna pielęgnacja farbowanych włosów

Współcześnie wiele kobiet regularnie farbuje włosy, aby wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie lub zamaskować siwe pasemka. Niestety taki zabieg w dużej mierze niszczy i osłabia cebulki, dlatego niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja z zastosowaniem konkretnych produktów kosmetycznych. Świetnie sprawdzają się choćby maski dedykowane do włosów farbowanych, gwarantujące odzyskanie przez nie naturalnego blasku i zdrowej kondycji. Można je kupić na https://beabeleza.pl/8129-maski-do-wlosow-farbowanych.

Prawidłowe mycie i odżywianie to podstawa

Pielęgnacja włosów pokrytych farbą ma na celu przede wszystkim ich optymalne nawilżenie i wzmocnienie. Opiera się w pierwszej kolejności na systematycznym myciu kosmyków za pomocą szamponu zawierającego keratynę, proteiny i wyciągi roślinne (np. z rumianku), a jednocześnie pozbawionego substancji obciążających i wysuszających w postaci SLS, parabenów oraz silikonów. Zalecane jest przy tym używanie wyłącznie letniej wody do spłukiwania pozostałości po kosmetyku.

Oprócz tego należy koniecznie po każdorazowym umyciu głowy nakładać na nią odżywkę regenerującą, natomiast co jakiś czas warto dodatkowo stosować maskę z jedwabiem, witaminami, gliceryną i glikolem propylenowym. Oba te produkty z pewnością dodadzą włosom pożądanej lekkości i miękkości, a także przyczynią się do odbudowy struktury wewnętrznej. Nie zaszkodzi również co dwa tygodnie olejować kosmyki naturalnym olejem arganowym, palmowym, kokosowym bądź z mango. Dodajmy, że przy pielęgnacji farbowanych włosów spore znaczenie ma unikanie stosowania suszarki, lokówki i innych tego typu urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 5 =